Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 259077
تاریخ انتشار : 13 شهریور 1398 0:58
تعداد بازدید : 42

در اوج قدرت دفاعی هستیم

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح با بیان اینکه دشمنان توان رویارویی با ایران را ندارند ،گفت: امروز این نوید را به ملت ها می دهیم که دشمنان در حال طی کردن نفس های آخرشان هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دستاوردهای انقلاب اسلامی به نقل از خبرگزاری تسنیم از اراک، سردار سرتیپ پاسدار ابوالفضل شکارچی ظهر امروز در اجلاسیه پیشکسوتان جهاد و شهادت استان مرکزی در سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری مرکزی با اشاره به نقش استان مرکزی در دوران دفاع مقدس اظهار داشت: استان مرکزی از استان های نقش آفرین در دوران دفاع مقدس و شهید پرور کشور است که افتخارات بزرگی را در طول دفاع مقدس و انقلاب اسلامی به یادگار گذاشته است.

وی با اشاره به اهمیت کار پیشکسوتان جهاد و شهادت افزود: در دوران انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و تا به امروز شهیدان ما با مجاهدت خود کار را تمام کردند و امروز تداوم این راه و مسیر بردوش پیشکسوتان جهاد و شهادت قرار گرفته و اجلاسیه امروز هم فرصتی مغتنم برای بیعتی دوباره با شهدا و امام شهیدان و ولایت فقیه است.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح عنوان کرد: بنابراین وظیفه مهم این پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت به عنوان شاهدان و ناظران حقایق دوران دفاع مقدس تبیین و انتقال مفاهیم موضوعات انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و جهاد و شهادت به نسل های مختلف انقلاب است.

شکارچی خاطرنشان کرد: خانواده شهدا دین بزرگی بر گردن ما و ملت ایران دارند و خانواده های معظم شهدا باید به سبب مجاهدت و ایثار در راه دین و انقلاب و اسلام به خود ببالند چرا که خدا از بین خوب های عالم، همواره بهترین ها را برای شهادت انتخاب می کند.

وی عنوان کرد: رزمندگان ما در نبرد با دشمن بعثی با حداقل ها جنگیدند و در مقابل به حداکثر نتایج دست یافتند به طوری که به رغم آنکه در مقابل دشمن دست خالی بودیم ولی با مدیریت فرماندهان و سایر رزمندگان سربلند از میدان بیرون آمدیم چراکه عامل پیروزی ما در طول دوران دفاع مقدس قلب و اعتقاد راسخ رزمندگان ما بود نه تجهیزات جنگی که همین درسی بزرگ برای امروز کشور و ملت ماست چراکه رزمندگان ما به رغم دست خالی خود با معنویت، اعتقاد راسخ و ولایت مداری خود رژیم بعثی را با پشتیبانی بیش از 39 کشور ناکام کرد.

شکارچی اضافه کرد: امروز که گام نخست انقلاب را برداشته ایم اقتداری روزافزون داریم که ماحصل ایثار، اخلاص، اعتقاد و معنویت رزمندگان در دوران دفاع مقدس ماست و این یعنی 40 سال مقتدرانه با تکیه بر این مجاهدت ها گام نخست را برداشته ایم.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح با اشاره به حوادث دفاع مقدس گفت: در دوران هشت ساله دفاع مقدس حتی یک وجب از خاک مقدس کشورمان را به دشمن ندادیم و امروز انقلاب اسلامی به الگوی موفق برای کشورهای بحران زده یمن، عراق و سوریه تبدیل شده و امروز شاهدیم موقعیت تدافعی به موقعیت هجومی تبدیل شده و به رغم مشکلات، تحریم ها و توطئه های دشمن حرکت انقلاب در حال پیشرفت است.

شکارچی عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران امروز به چنان قدرت و اقتداری رسیده که هیچ قدرتی جرات تجاوز به ایران اسلامی را ندارد چراکه اگر کوچک ترین شرایط و امکان تجاوز به جمهوری اسلامی وجود داشت، دشمن حتی ذره ای فرصت را از دست نمی داد ولی با مجاهدت های نیروهای مؤمن انقلابی این امکان وجود ندارد و امروز این نوید را به ملت ها می دهیم که دشمنان در حال طی کردن نفس های آخرشان هستند و در مقابل جمهوری اسلامی در اوج قدرت حرکت خود به سمت آرمان ها را پیش می برد.

وی اضافه کرد: امروز هر موشک و تولید دفاعی که در کشور انجام می شود برای مقابله با کسانی است که علیه اسلام بوده و در برابر فرامین الهی ایستاده اند ولی آن چیزی که نظام سلطه تولید می کند برای مقابله با مستضعفین و جنگ با خداست و این تفاوت ما با نظام استکباری است که البته این تفکر در دوران دفاع مقدس وجود داشت و امروز هم این تفکر جاری است و در حقیقت این تفکر را مدیون مجاهدت ها و ایثارگری های رزمندگان و شهدا هستیم.

 سخنگوی ارشد نیروهای مسلح افزود: باید بگوییم که امروزه انقلاب اسلامی از  قدرت مطلوبی برخوردار است و این انقلاب توانست با زیرساخت های خود نظام سلطه را ریشه کن و نابود کند، اینکه دبیرکل حزب الله لبنان تنها با ایراد یک سخنرانی بتواند ارتش رژیم صهیونیستی را به مدت زمان 100 روز در وادار به آرایش آماده باش کند بیانگر برکات تفکرات برگرفته از انقلاب اسلامی است.

شکارچی ادامه داد: این خون شهدا، مجاهدت آنها و اشک خانواده شهیدان بلندمرتبه است که پشتیبان ایجاد این افکار انقلابی شده و دشمنان باید بدانند هزینه ای که برای پیروزی این انقلاب شکوهمند کرده ایم با هزینه های نظام استکبار قابل قیاس نیست و میلیاردها دلار هزینه ای که تاکنون نظام استکباری برای به زمین کوبیدن انقلاب پایدار و سرافراز اسلامی کرده فاقد هرگونه نتیجه و ارزش است.

وی عنوان کرد: پیشکسوتان دفاع مقدس باید بدانند در برابر این میزان از هجمه های وارد بر انقلاب اسلامی وظیفه بسیار سنگینی را بر عهده دارند و نباید نسبت به بروز اینگونه اتفاقات بی تفاوت باشند، همچنین باید بگوییم برگزاری اینگونه جلسات بسیار ارزشمند و موثر واقع می شود و پیشنهاد برگزاری این جلسات در هفته دولت ایده بسیار مطلوب و ابتکار بجایی بوده است.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: خوشبختانه اکنون کشور اسلامی ما در سایه انسجام و همدلی محفوظ شده که باهمین ظرفیت می توانیم به مقابله با دشمنانمان بپردازیم و ملت ما باید آگاه باشند زیرا این تفرقه افکنی ها میان جوانان، مردم و مسئولین برنامه دشمنان است و ما باید تمام تلاشمان را بکار گیریم تا بازیکنان زمین دشمن در عرصه تفرقه نباشیم و درمقابل همه ما ملت ایران در راستای افزایش وحدت و یکدلی بکوشیم.

شکارچی بیان کرد: امروزه دشمنان ما هیچ گونه توان مقابله و رویارویی با جمهوری اسلامی را ندارند و تمام تلاش آن ها بر این است که با نفوذ منافقان بتوانند جنگ روانی به راه بی اندازند و به وسیله توطئه، جنگ اقتصادی و فرهنگی اهداف خود را محقق کنند، مردم باید بدانند که جنگ فرهنگی از جنگ نظامی بسیار دشوارتر است زیرا در این جنگ دشمن قلب و ادراک جامعه مخاطب را هدف می گیرد تا بتواند با تسخیر آنها باطل را جایگزین حق کند.

وی افزود: همه ما درمقابل خون پاک شهدای گرانقدر مسئولیت بسیار عظیمی داریم و باید تلاشمان بر این باشد که اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی را در این جلسات به طور مجدد زنده کنیم تا بیعتمان رابا شهدا و انقلاب اسلامی تجدید کرده باشیم.

ابوالفضل شکارچی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :