Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 259310
تاریخ انتشار : 21 شهریور 1398 15:7
تعداد بازدید : 30

۳۵۰۰ تن بادام زمینی از اراضی بیله سوار برداشت می شود

مدیر جهاد کشاورزی بیله سوار گفت: در سال جاری برداشت بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ تن بادام زمینی از اراضی شهرستان بیله سوار پیش بینی می شود.

ه نقل از جهاد کشاورزی اردبیل، ربعلی جهانی پیش از ظهر پنجشنبه در جمع خبرنگاران گفت: در سال جاری ۹۰۰ هکتار از اراضی شهرستان بیله سوار به کشت بادام زمینی اختصاص یافته است و پیش بینی می شود بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ تن بادام زمینی از این اراضی برداشت شود.

وی با بیان اینکه بادام زمینی جزو محصولات با ارزش افزوده بالا است، افزود: توسعه کشت آن می تواند به تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در منطقه کمک قابل توجهی کند.

مدیرجهاد کشاورزی بیله سوار تصریح کرد: بادام زمینی از لحاظ فنی و تخصصی این قابلیت و توانایی را دارد که در تناوب با غلات قرار بگیرد و به اصلاح و بهبود حاصل خیزی خاک نیز کمک قابل توجهی کند.

جهانی ادامه: رقم کاشته شده بادام زمینی در بیله سوار رقم گلی بوده و با غلات تناوب زراعی خوبی دارد.

وی ادامه داد: دانه بادام زمینی دارای ۳۰ تا ۴۵ درصد روغن و ۲۵ درصد پروتئین بوده و از آنجایی که این گیاه باعث تثبیت ازت هوا در خاک می شود بنابراین کشت این محصول به حاصلخیز کردن خاک کمک نموده و درآمد خوبی نیز برای کشاورزان بادام زمینی کار دارد.

جهانی یادآور شد: توسعه مکانیزاسیون و افزایش صنایع تبدیلی از راهکارهای موثر در ارتقای کمی و کیفی تولید این محصول است و کشت مکانیزه بادام زمینی به خاطر کاهش هزینه ها، استفاده مناسب از زمین، سهولت کار و بهره وری مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است.

به گفته وی افزایش صنایع تبدیلی و فرآوری بادام زمینی منجر به کاهش ضایعات و بهبود کیفیت این محصول می شود.


بادام زمینی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :