Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 259312
تاریخ انتشار : 21 شهریور 1398 15:18
تعداد بازدید : 31

۲۷۰ میلیارد ریال طرح آب و فاضلاب در حاشیه شهرهای کردستان اجرا شد

امسال ۲۷۰ میلیارد ریال طرح آب و فاضلاب از جمله اصلاح و توسعه شبکه در نقاط حاشیه ای شهرهای کردستان هزینه و اجرا شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اصلاح و توسعه ۴۲ کیلومتر شبکه های آب و فاضلاب، احداث ۱۰ هزار مترمکعب مخازن و حفر چهار حلقه چاه جدید، از جمله اقدامات انجام شده در مناطق حاشیه شهرهای استان در این مدت بود.

محمدحسین محمدی با بیان اینکه عمده نقاط حاشیه ای و منفصل شهری مربوط به شهرهای سنندج، مریوان و بانه است، افزود: برای تکمیل تأسیسات آب و فاضلاب مورد نیاز در این نقاط سه هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی به مشکل کم آبی برخی مناطق شهر دهگلان اشاره کرد و گفت: برداشت بی رویه منابع آب های زیرزمینی و همچنین افت دبی چاه های آبرسانی دهگلان، موجب مشکل کم آبی و افت فشار آب در برخی مناطق این شهر شد.

مدیرعامل شرکت آبفای شهری کردستان با اشاره به اینکه مشکل افت فشار و کمبود آب این شهر اکنون به طور کامل رفع شده است، اضافه کرد: برای برطرف کردن این مشکل چاه های آب شماره چهار و پنج این شهر را وارد مدار و جایگزین چاه شماره یک کردیم. 

محمدی به وجود مشکل افت و کمبود آب در نقاط مرتفع روستای آساوله سنندج به دلیل افزایش ساخت و سازها اشاره کرد و اظهار داشت: پروژه ای در دست اجرا است که امسال یا در بهار سال آینده به بهره برداری رسیده و مشکل آب این منطقه نیز رفع می شود.

وی یادآور شد: با توجه به اینکه ساخت و سازها در ناحیه منفصل شهری نایسر نیز زیاد بوده و مخزن تامین آب براساس جمعیت خاصی تعریف شده است، توسعه و افزایش مخازن همواره در دستور کار است.

 از جمعیت شهری یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری کردستان ۱۰۰ درصد آن در ۲۷ شهر استان تحت پوشش شرکت آبفا هستند و این شرکت دارای ۳۷۱ هزار فقره انشعاب آب، ۳۴۰ هزار انشعاب فاضلاب است.


آب و فاضلاب


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :