Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 259313
تاریخ انتشار : 21 شهریور 1398 15:21
تعداد بازدید : 36

۵۳ طرح کشاورزی چهارمحال وبختیاری بهره برداری و کلنگ زنی شد

۵۳ طرح کشاورزی چهارمحال وبختیاری روز پنجشنبه با حضور وزیر جهادکشاورزی جمهوری اسلامی ایران بهره برداری و کلنگ زنی شد.

مدیر کل سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال وبختیاری گفت: این طرح ها با اعتباری افزون بر یکهزار و ۶۵۰ میلیارد ریال با زمینه اشتغال ۴۲۸ نفر در استان بهره برداری و عملیات ساخت تعدادی از آنها آغاز شد.

ذبیح الله غریب روز پنجشنبه در آیین نمادین افتتاح طرح های کشاورزی در استان افزود: ۴۱ طرح بهره برداری و ۱۲ طرح نیز با حضور وزیر جهادکشاورزی کلنگ زنی شد.

به گفته وی، این طرحها در بخش های آب و خاک، شیلات، آبزی پروری، بسته بندی و فرآوری محصول، دامپروری است.

وی، با اشاره به دیدار از کارخانه بسته بندی و فرآوری غذای شیلات (فرادنه) افزود: برای تجهیز این واحد بیش از ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است که سالانه ظرفیت ۸ هزار تن بسته بندی محصولات گوشتی را دارد.

غریب اظهار داشت: با راه اندازی این واحد زنجیره تولید آبزی پروری و شیلات از مرحله تکثیر، بسته بندی، تولید خوراک ماهی در استان و همچنین سطح کشور تکمیل شده است.

وی در ادامه با اشاره به راه اندازی فاز سوم تولید شیر و گوشت زاگرس در استان، گفت: با راه اندازی این واحد ظرفیت تولید گوشت گوساله در استان از ۲ هزار راس دام به ۳ هزار راس افزایش یافت و ظرفیت تولید شیر نیز به ۱۱۰ تن رسیده است.

به گفته وی، سالانه ۲۴۰ هزار تن شیر در استان چهارمحال وبختیاری تولید و ۴ درصد گوشت کشور نیز در استان چهارمحال وبختیاری تولید می شود.

به گزارش ایرنا، محمود حجتی وزیر جهادکشاورزی در سفر دو روزه به چهارمحال و بختیاری از تعدادی از طرحهای کشاورزی استان نیز دیدن می کند.

هم اکنون سالانه بیش از یک میلیون تن انواع محصولات کشاورزی، لبنی و شیلات در چهارمحال و بختیاری با ۶۶ هزار بهره برداری تولید می شود.


طرح کشاورزی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :