Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 259512
تاریخ انتشار : 27 شهریور 1398 21:29
تعداد بازدید : 111

برداشت بیش از ۱۳۰۰ تن ذرت علوفه ای در چالدران

رئیس اداره جهاد کشاورزی چالدران گفت: امسال برای نخستین بار در این شهرستان، ذرت علوفه ای کاشته و برداشت آن آغاز شده است.

حسن جلالی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال برای نخستین بار در شهرستان چالدران با توزیع بذر رایگان از سوی جهاد کشاورزی ۲۲ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان زیر کشت ذرت علوفه ای  رفت که پیش بینی می شود از هر هکتار به طور متوسط ۶۰ تن ذرت علوفه ای برداشت شود.

وی اظهار داشت:  در مجموع با این میزان برداشت یک هزار و ۳۲۰ تن ذرت علوفه ای در این شهرستان برداشت می شود.

وی اضافه کرد: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته سال آینده سطح زیر کشت این محصول به بیش از ۵۰ هکتار افزایش می یابد.

وی ادامه داد: ذرت علوفه ای مانند ذرت دانه ای در اوایل بهار کشت می شود و در فصل تابستان پس از چند نوبت آبیاری و رسیدن به رشد کافی، قابلیت برداشت دارد.

رئیس  جهاد کشاورزی چالدران بیان کرد: با توجه به برخورداری شهرستان چالدران از دامداری های سبک و سنگین کشت این محصول می تواند نقش بسزایی در تامین خوراک دام و افزایش تولیدات فرآورده های دامی و لبنی داشته باشد.

جلالی افزود: کاهش هزینه های تامین علوفه دامداران، بالا بردن میزان تولیدات شیر و گوشت در شهرستان و تامین علوفه تازه و با کیفیت بالا از مزایای کشت ذرت علوفه ای است.

ذرت یکی از محصولات کشاورزی پرمصرف در ایران است. گرچه کشت ذرت در کشور در بخش های مختلفی دنبال می شود اما این میزان کشت جوابگوی نیاز داخلی نیست و به ناچار باید بخشی از نیاز داخلی از طریق واردات تامین شود. در این زمینه طی سال های اخیر با تشدید بحران آب، سطح زیر کشت ذرت هم به عنوان محصولی با نیاز آبی بالا کاهش یافته که این روند، تشدید واردات را رقم زده است.


ذرت علوفه ای


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :