Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 262091
تاریخ انتشار : 14 مهر 1398 12:5
تعداد بازدید : 411

۲۳۰ دستگاه واگن باری در اراک تولید شد

مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک گفت: ۲۳۰ دستگاه انواع واگن باری امسال در این واحد مادرتخصصی تولید و به ناوگان ریلی کشور پیوست.

«محمدرضا مختاری» روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا، افزود: ارزش هر یک از واگن های باری تولید شده  بین ۶ تا ۹ میلیارد ریال متغیر است که بر اساس قراردادهای مشخص با شرکت های بهره بردار داخلی تولید و روانه بازار شده است.

وی ادامه داد: هفت واگن مسافربری که ارزش هر کدام ۷۰ میلیارد ریال است نیز امسال در خطوط تولید واگن پارس اراک ساخته شده و در ناوگان ریلی کشور قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک بیان کرد: ۵۰۰ دستگاه انواع واگن امسال در این واحد تولیدی هدفگذاری شده که در صورت حمایت دولت به خصوص در ارایه تسهیلات تبصره ۱۸ به شرکت های بهره بردار امکان افزایش تولید در این راستا وجود دارد.

مختاری اظهار داشت: وزارت صمت با تاکید مجلس شورای اسلامی در اقدامی قابل تحسین واردات هر نوع واگن خارجی را ممنوع کرد که همین امر باعث ازدحام سفارش شرکت های بهره بردار داخلی از واگن سازان اراک شد است اما، برای انعقاد قرارداد و دریافت پیش پرداخت  باید الگوی مالی معقول به بهره برداران ارایه شود تا  بتوانند نسبت به تامین هزینه ها و عمل به مفاد قراردادها اقدام کنند.

وی بیان کرد: تبصره ۱۸ قانون بودجه امسال امکان مناسبی برای پرداخت تسهیلات به شرکت های بهره بردار ایجاد کرده که با اجرایی شدن آن گشایشی برای متقاضیان محصولات ریلی می شود و رونق تولید درمجموعه واگن پارس و صنایع زیردستی آن نیز اتفاق می افتد.

مدیرعامل شرکت واگن پارس اراک اظهار داشت: اگر چه ممنوعیت واردات واگن از سوی وزارت صمت اقدامی شایسته است اما در صورتی که تکالیف  تبصره  ۱۸ قانون بودجه اجرایی نشود و شرکت های بهره بردار در تنگنای مالی خواهند بود و روند تامین مواد اولیه و تولید واگن نیز با اشکالاتی مواجه می شود.

واگن پارس اراک واحد تولیدی مادر تخصصی محصولات ریلی در ایران و خاورمیانه است.

این واحد صنعت ریلی در سال ۱۳۵۴ در اراک تاسیس شد و در سال ۱۳۶۴ با سرمایه گذاری سازمان صنایع و نوسازی ایران به یکی از زیر مجموعه های این سازمان پیوست.

کارگاه های تولیدی واگن پارس اراک در فضایی کارگاهی به وسعت ۳۳ هکتار جانمایی شده است.

واگن پارس اراک به عنوان بزرگترین سازنده انواع لوکوموتیو، واگن های باری، مسافربری و مترو در خاورمیانه است و محوریت تولید و تعمیر خودروهای حمل و نقل ریلی ایران را دارد.

تا کنون ۱۲ هزار انواع واگن باری (نیمی از واگن های باری کشور)، ۴۰۰ دستگاه واگن مسافربری و ترنست و ۳۰۰ واگن مترو در شرکت واگن پارس اراک تولید شده است.


تولید واگن باری با ورق ضد سایش در زرند


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :