Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 262231
تاریخ انتشار : 16 مهر 1398 20:42
تعداد بازدید : 145

تولید ۳۰۰ قلم دارو با مواد اولیه داخلی

سرپرست سازمان غذا و داروی کشور در ساوه : تولید ۳۰۰ قلم دارو با مواد اولیه داخلی ، در دستور کار است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اراک؛  شانه ساز در حاشیه آیین بهره برداری از خط تولید جامدات دارویی شرکت بهستان ساوه در جمع اصحاب رسانه گفت: ۶۰ درصد مواد اولیه مورد نیاز صنعت داروسازی با اتکا به توان داخلی تولید و تامین می شود.

وی افزود: تولید ۳۰۰ قلم دارو با مواد اولیه داخلی در دستور کار است و در این راستا سه طرح مشترک با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و حوزه فناوری وزارت بهداشت دنبال می شود.

سرپرست سازمان غذا و داروی کشور گفت: هر ماه یک شرکت داروسازی با حضور مقام عالی وزات در کشور آغاز به کار می کند و در کنار آن ها طرح های مرتبط دیگری نیز به بهره برداری می رسد که نشان از اراده متخصصان، صنعتگران و اصحاب تولید داخلی در زمان تحریم دارد.

شانه ساز عنوان کرد: ایرانیان دارای سابقه فرهنگی غنی و دانش و اراده فوق العاده ای هستند و با اتکا به این داشته ها می توان هر داروی جدیدی که در دنیا تولید می شود را در مدت حداکثر ۲ سال بومی سازی کرد و تولید اقلام دارویی گواهی بر این مدعا است.

وی اضافه کرد : روند رو به رشد تولید دارو در کشور بر اساس برنامه کار وزارت بهداشت دنبال می شود و قرار است در عرصه های مختلف از جمله داروهای هایتک، نانو، شیمیایی و طبیعی تدام یابد؛ در عرصه تولید مواد اولیه دارویی نیز طرح های متنوعی در دست اقدام است و تلاش می شود که به سرعت به تولید نهایی برسد.

سرپرست سازمان غذا و داروی کشور گفت: سیاست وزارت بهداشت و درمان تولید دارو با اتکا به توان داخل است و توان تولید ۹۹ درصد داروهای مورد نیاز مردم در داخل کشور وجود دارد ، اما ۹۷ درصد از این نیازها در داخل تامین می شود.

با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خط تولید جامدات داوریی شرکت بهستان ساوه با ظرفیت سالانه ۵۰۰ میلیون عدد انواع قرص و کپسول در یک شیفت کاری و اشتغالزایی مستقیم و غیر مستقیم برای ۱۲۰ نفر به بهره برداری رسید.


تزریق دارو


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :