Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 262289
تاریخ انتشار : 17 مهر 1398 20:43
تعداد بازدید : 142

۹۰ درصد تجهیزات پزشکی در داخل تولید می شود

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزشی پزشکی گفت: ۹۰ درصد تجهیزات پزشکی اکنون در داخل تولید می شود که با تلاش نیروهای متخصص، کشور تا ۲ سال آینده از واردات آن بی نیاز خواهد شد.

به گزارش ایرنا، دکتر قاسم جان بابایی روز چهارشنبه در نشست با مسئولان شهرستان اسفراین با بیان اینکه تحریم های ظالمانه دشمن فرصتی برای خود اتکایی شده است،  اظهار داشت: اکنون دستگاه های پزشکی نظیر «رادیوتراپی» و  «سی تی اسکن» در کشور تولید می شود که این وزارتخانه دستگاه رادیوتراپی را از سازنده آن پیش خرید کرده است.

وی افزود: دستگاه سی تی اسکن نیز در حال تولید است که با تولید انبوه آن، محدودیت این وزارتخانه برای تجهیز مراکز درمانی استانها و شهرستانها به این دستگاه، برطرف می شود.

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: همچنین تولید انبوه دستگاه دیالیز آغاز شده است.

وی در ادامه  گفت: تقویت مناطق کوچکتر در حوزه  بهداشت و درمان از سیاست های اصلی این وزارتخانه است که این امر نه تنها تهدیدی برای مراکز بزرگتر نیست بلکه فرصتی برای دانشگاه های علوم پزشکی ایجاد می کند تا بتوانند به سمت تولید علم و فناوری های جدید بروند.

وی  بر تقویت حوزه بهداشت و درمان در مناطق کم برخوردار تاکید کرد و افزود: این امر سبب کاهش اعزام بی مورد بیماران و خدمات بهتر به مردم می شود.

معاون درمان وزیر بهداشت،  درمان و آموزش پزشکی گفت: بخش زیادی از آمار مرگ و میر در اعزام بیماران به علت کمبود امکانات در آن منطقه رخ می دهد  که این مشکل با تقویت امکانات در شهرهای کوچکتر کاهش می یابد.

جان بابایی به ظرفیت خوب بیمارستان تک تخصصی زنان اسفراین که هم اکنون در دست ساخت است اشاره کرد و افزود: این مرکز درمانی در آینده باید به سوی خدمات تخصصی تر برای زنان از جمله خدمات باروری و جنسی گام بردارد.

وی قول پی گیری برای تمدید فعالیت نیروهای طرحی بیمارستان این شهرستان و اختصاص یونیت دندانپزشکی به شهرستان اسفراین را نیز داد.

به گزارش ایرنا معاون درمان وزیر بهداشت،  درمان و آموزشی پزشکی روز چهارشنبه در سفر یک روزه  به شهرستان اسفراین از روند ساخت بیمارستان تک تخصصی زنان  و بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان بازدید کرد.

شهرستان ۱۲۰هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد.


تجهیزات پزشکی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :