Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 262293
تاریخ انتشار : 18 مهر 1398 13:34
تعداد بازدید : 138

در نانو پیشتاز هستیم

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با تأکید بر اینکه در حوزه نانو پیشتاز هستیم، گفت: ، نانوتکنولوژی و بایوتکنولوژی در برابر تکنولوژی های صنعتی، میانبر هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر سورنا ستاری امروز در مراسم افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه فناوری نانو که با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد، اظهار داشت: کشور ما همواره پیشتاز در فناوری نانو بوده است.

وی با بیان اینکه از ۶ سال گذشته توجه جدی به تجاری سازی محصولات نانو داشته ایم، گفت: این محصولات همواره نتیجه سرمایه گذاری بخش های خصوصی بوده است زیرا سرمایه گذاری بخش دولتی نمی تواند مثمر ثمر باشد.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با تأکید بر توجه به حوزه نانو و بایو افزود: توسعه فناوری نانو و توسعه زیست فناوری و رسوخ آنها در صنعت می تواند هزینه ها را کاهش دهد؛ از سوی دیگر، باعث تحولات جدی در کشور خواهد شد.

به گفته ستاری، نانو تکنولوژی و بایو تکنولوژی در برابر تکنولوژی های صنعتی، میانبر هستند که در عرصه فناوری اتفاق می افتند.

وی با تأکید بر اینکه پژوهشگاه های دولتی نمی توانند محصولاتی را با فناوری تولید کنند، اظهار داشت: این پژوهشگاه ها دولتی هستند و سرمایه گذاری دولتی روی آنها شده است از این رو نمی توان انتظار داشت که از بخش دولتی محصولی بیرون بیاید.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به پژوهشگاه نیرو گفت: این پژوهشگاه مِنتور پژوهشی را انجام می دهد و این اقدام را با کمک بخش خصوصی در پیش می گیرد تا بتواند از استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان، محصولاتی بیرون آورد.

ستاری ادامه داد: روش درست در پژوهشگاه نیرو در پیش گرفته شده در صورتی که این پژوهشگاه در بخش دولتی است؛ امیدواریم همه پژوهشگاه ها، پژوهشگاه نیرو را الگوی خود قرار دهند.

وی با تأکید بر اینکه بخش دولتی نباید به تنهایی پژوهشگاه راه اندازی کند، گفت: هزینه های دولتی نمی تواند محصولاتی را در حوزه فناوری به بازار وارد کند.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری تأکید کرد: امیدواریم پژوهشگاه نیرو الگوی تمام وزارتخانه ها باشد که به توسعه تکنولوژی و فناوری برسد.

ستاری افزود: امیدواریم دوازدهمین نمایشگاه نانو، نمایشگاه خوبی باشد و چرخه تجاری سازی در این حوزه افزایش یابد.

وی خاطرنشان کرد: باید چرخه تجاری سازی بچرخد و بتوانیم در پروسه تولید مقاله و پتنت پیشرفت کنیم، چرا که اینها همه به یکدیگر وابسته هستند.


سورنا ستاری


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :