Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 262441
تاریخ انتشار : 22 مهر 1398 21:25
تعداد بازدید : 91

آینده درخشانی برای حوزه فضایی ایران پیش بینی می کنم

رئیس سابق آژانس فضایی قزاقستان با بیان اینکه مذاکرات ایران و قزاقستان برای توسعه همکاریهای فضایی انجام شده است، گفت: قزاقستان برای ساخت ماهواره بر و پرتاب ماهواره آماده همکاری است.

طلعت موسی بایف در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه من آینده درخشانی برای حوزه فضایی ایران پیش بینی می کنم، اظهار داشت: صرفنظر از اینکه ایران در حوزه فناوری فضایی مورد تحریم واقع شده است اما به طور مستقل و بدون هیچ کمکی به جایگاههای برتری در فناوری فضایی دست یافته است و ما از این بابت خوشحال هستیم.

این فضانورد با سابقه کشور قزاقستان، ادامه داد: برای آنکه آینده بهتری برای ایران فراهم شود، بهتر است که این کشور زمینه همکاری با دولتهایی مانند قزاقستان و روسیه را در حوزه فناوری فضایی فراهم کند تا به نتایج بهتری در این بخش، دست یابد.

رئیس سابق آژانس فضایی قزاقستان در مورد نحوه همکاری در حوزه فضایی، گفت: ما در پایتخت قزاقستان کارخانه بزرگی از مونثار و ساخت ماهواره بر داریم و امکان طراحی و ساخت ماهواره را نیز در این پایگاه داریم. این مجموعه در حوزه تست های لازم برای پرتاب ماهواره ها نیز با وجود لابراتورهای بزرگ، بسیار پیشرفته عمل می کند و نسبت به مجموعه های فضایی ژاپن و فرانسه چیزی کم ندارد.

وی افزود: در این راستا رئیس سازمان فضایی ایران نیز حدود دو هفته پیش در سفری که به قزاقستان داشتند، مذاکراتی با همتای قزاقستانی خود در زمینه همکاریهای فضایی داشتند و ما آینده خوبی را برای همکاری در این حوزه پیش بینی می کنیم.


طلعت موسی بایف


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :