Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 262606
تاریخ انتشار : 28 مهر 1398 20:41
تعداد بازدید : 106

۳۳ میلیون دلار فرش ماشینی از کاشان صادر شد

رئیس اداره صمت کاشان از تسهیل در ثبت سفارش واحدهای تولیدی فرش این شهرستان خبر داد و گفت: در شش ماهه نخست سال جاری ۳۳ میلیون دلار فرش ماشینی از کاشان صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، مجید برازنده صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در سال گذشته کاشان 227 میلیون دلار صادرات داشته است اظهار داشت: از این میزان نزدیک به 123 میلیون دلار آن مربوط به صادرات فرش بوده است که نشان می دهد بیش از 50 درصد صادرات کاشان از فرش ماشینی بوده است.

وی با بیان اینکه بر اساس آمار گمرک در شش ماهه نخست سال جاری حدود 128 میلیون دلار صادرات از کاشان صورت گرفته است، افزود: از این میزان صادرات 33 میلیون دلار آن مربوط به فرش است اما باید در نظر داشت که رونق فرش در نیمه دوم سال بیشتر است و بر همین اساس پیش بینی می شود در سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش صادرات فرش را داشته باشیم.

رئیس اداره صمت کاشان ضمن اشاره به برگزاری نمایشگاه ملی فرش ماشینی در کاشان و همایش توسعه صادرات پیش از برپایی نمایشگاه عنوان کرد: این نمایشگاه برای نخستین بار در کاشان با مجوز مرکز سازمان توسعه تجارت برپا می شود و فرصت خوبی است که ظرفیت های منطقه کاشان مورد ارزیابی قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه در همایش توسعه صادرات از دیدگاه های اساتید و تجارب صادرکنندگان بهره مندی صورت می پذیرد، گفت: در زمینه صادرات کارهای بسیار زیادی صورت گرفته که جای تقدیر دارد و امید است این همایش و نمایشگاه ملی فرش بتواند زمینه ساز رونق صادرات و افزایش آن در منطقه کاشان باشد.

برازنده از تسهیل در ثبت سفارش واحدهای تولیدی فرش برای تامین مواد اولیه و مد نظر قرار دادن مشوق های تولید در منطقه کاشان خبر داد و تصریح کرد: اداره صمت به عنوان نهادی خدمتگزار تمام تلاش خود را در برطرف کردن مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی به کار گرفته است و از هیچ تلاشی دریغ نمی کند.


فرش


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :