Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 262644
تاریخ انتشار : 29 مهر 1398 13:53
تعداد بازدید : 106

۱۱۲ هزار تن انواع محصولات کشاورزی البرز صادر شد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز گفت که ۱۱۲ هزار تن انواع محصولات کشاورزی این استان طی ۶ ماهه نخست امسال به خارج از کشور صادر شده است.

سید مجید موسوی روز دوشنبه همزمان با روز ملی صادرات در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به میزان و سرانه تولیدات استان البرز و همچنین شرایط مهیا شده برای انجام صادرات محصولات غیر نفتی

به ویژه  محصولات کشاورزی و  بسترهای مهم صادراتی از جمله تسهیل امور گمرکی استان و توانمندی تولیدکنندگان و بازرگانان استان البرز از ابتدای سال ۹۸ تا پایان شهریور ماه حدود ۱۱۲ هزار تن به ارزش ۳۶ میلیون دلار  انواع محصولات کشاورزی به خارج از کشور صادر شد.

وی اظهار داشت: از این مقدار صادرات، حدود ۵۱ هزار تن از طریق گمرک استان البرز و مابقی از طریق گمرک های سایر استان ها به کشورهای حوزه خلیج فارس ، آسیا و اروپا انجام شده است.

موسوی اضافه کرد: این محصولات شامل انواع سبزی و صیفی و میوه جات، نهال، قارچ، محصولات دامی، آبزیان ، چای و محصولات صنایع تبدیلی و تکمیلی بوده است.

بر اساس سیاست گذاری ها و پیش بینی های انجام گرفته تا پایان سال جاری ۲۱۸ هزار تن انواع  محصولات کشاورزی به ارزش ریالی ۱۴۱ میلیون دلار از استان صادر خواهد شد که در مقایسه با سال ۹۷ که صادرات استان ۱۹۸ هزار تن به ارزش ریالی ۱۲۲ میلیون دلار بوده افزایش قابل توجهی خواهد داشت.

در طی سال های ۹۶ و ۹۷  در مجموع بیش از یک میلیون و ۸۹۹ هزارتن انواع محصولات زراعی و یک میلیون و ۶۰ هزارتن انواع محصولات باغی تولید و روانه بازار مصرف کرده است.

استان البرز دارای ۶۸ هزار هکتار اراضی زراعی  وباغی است.


تجارت. صادرات


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :