Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 262645
تاریخ انتشار : 29 مهر 1398 13:56
تعداد بازدید : 91

گلزارهای شهدا اسناد تاریخی انقلاب هستند

مدیرکل بنیاد آذربایجان شرقی گفت: یکی از ابعاد مهم عملکردی گلزار شهدا اهمیت و تأثیر تاریخی آن است و مزار شهید می تواند به عنوان اسناد تاریخی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس باقی بماند.

عباس پورحسن روز دوشنبه در دیدار با  پدر شهید «محمدرضا معمارکوچه باغ» عضو هیات امنای گلزار شهدای تبریز با بیان اینکه گلزارهای مطهر شهدا، مکانی فرهنگی برای تجدیدعهد و پیمان نسل چهارم انقلاب با شهدا و ایثارگران است؛ اظهار داشت: یکی از ابعاد مهم عملکردی گلزار شهدا اهمیت و تأثیر تاریخی آن است و مزار شهید می تواند به عنوان اسناد تاریخی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس باقی می ماند.

وی ادامه داد: کهولت سن والدین شهدا و اشتیاق این بزرگواران برای دیدار فرزندانشان مسقف سازی و مناسب سازی مزارهای شهدا را اجتناب ناپذیر می سازد.

پورحسن با بیان بر اینکه عملیات ساماندهی گلزار شهدای شنب غازان تبریز مشتمل بر ۴۸ مزار، از سال ۱۳۹۷ آغازشده است، افزود: با همکاری شهرداری منطقه ۶ تبریز تاکنون اجرای مسقف سازی به اتمام رسیده و کف سازی در حال انجام است.

وی همچنین با اشاره به پروژه مناسب سازی گلزار شهدای وادی رحمت تبریز با یک هزار و ۴۴۸ مزار مطهر شهید افزود: ساماندهی این گلزار از سال ۱۳۹۴ آغاز شده و پروژه با روند مطلوبی در حال اجرا است.

مدیرکل بنیاد شهید استان بابیان اینکه روند مناسب سازی گلزارهای روستاهای بنه کهل بستان آباد، زوارق، شورگل، دوش، خانبراق قدیم و روشت کوچک بناب با دارا بودن ۲۲ مزار مطهر شهید به پایان رسیده است، افزود: ساماندهی گلزارهای شهدای گلین قیه و دیزج یکان مرند، آبش احمد، بستان آباد مشتمل بر ۳۱ مزار نیز در حال انجام است.

وی گفت: اهمیت و کارکرد فرهنگی معنوی گلزار شهدا در هر منطقه و توانایی بی نظیر در جذب جوانان و مأنوس کردن ایشان با شهدا و فرهنگ شهادت مقوله ای انکارناپذیر است.

به گزارش ایرنا، مردم آذربایجان شرقی با تقدیم ۹ هزار و ۸۰۷ شهید، ۲۳ هزار جانباز، ۲ هزار آزاده و ۳۵ هزار ایثارگر نقش موثری در هشت سال دفاع مقدس ایفا کردند. 


گلزار شهدا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :