Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 263231
تاریخ انتشار : 22 آبان 1398 21:27
تعداد بازدید : 109

خودکفایی بیش از ۷۰۰ هزار خانواده مددجو

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: در ۲۳ سال گذشته ۷۰۰ هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد بخاطر اشتغال آفرینی و توانمند شدن از پوشش حمایتی کمیته امداد خارج شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، سید مرتضی بختیاریدر آئین تجلیل از کارآفرینان برتر کمیته امداد امام خمینی(ره) هرمزگان ضمن تبریک هفته وحدت و ولادت پیامبر اسلام(ص) و امام جعفر صادق(ع) اظهارداشت: پیامبر اسلام می فرماید: اگر عبادت هفت جز باشد و بالاترین پاداش برای کسی است که تلاش می کند کسب حلال داشته باشد و به کارآفرینان کمیته امداد تبریک می گویند که توانستند توانمندی های خود را در جامعه به نمایش گذاشتند.

وی ادامه داد: کسب حلال پیشگیری می کند از بسیاری از آسیب های اجتماعی و باید حواسمان به لقمه هایی که می خوریم باشد و شما کارآفرینان که در سنگر تولید هستید طبق فرمایش رهبری معزز در سنگر جهاد هستید.

بختیاری ابراز داشت: طبق اعلام بانک مرکزی خوش حساب ترین مشتری بانک ها مددجویان کمیته امداد امام خمینی هستند و ما به این موضوع افتخار می کنیم و حداکثر کسانی که نتوانسته اند وام خود را پرداخت کنند فقط ۱/۵ درصد بوده است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی تصریح کرد: ما از مدیران عامل بانک ها تشکر می کنیم که حمایت کردند و از مددجویان عزیز هم تشکر می کنم که آبروی ما را حفظ کردند.

وی اضافه کرد: " ما می توانیم " کلید واژه موفقیت است و در کنار هم بودن و با هم بودن خیلی از گره ها را باز می کند چنانچه ما امروز توانسته ایم جلوی بزرگترین نظام تسلیحاتی جهان بایستیم.

بختیاری عنوان کرد: یقین دارم در استان هرمزگان که ۱۵۰۰ شهید تقدیم انقلاب و اسلام کرده است خیرینی وجود دارد که می توانند گره های بسیاری را باز کنند و من از مدیران عالی استان و مدیران بانک ها تشکر می کنم که این افتخار ها را آفریده اید.

وی تاکید کرد: ما افتخار می کنیم که نوکر و خادم محرومین باشیم و در ۲۳ سال گذشته ۷۰۰ هزار خانواده تحت پوشش کمیته امداد بخاطر اشتغال آفرینی از پوشش کمیته امداد خارج شدند که باید به آن ۲۵۰۰ میلیارد تومان مستمری پرداخت می کردیم و به نفع بیت المال شد و بیش از ۹۰ درصد این ها تسهیلاتی که گرفته بودند را به صفر رساندند.

رئیس کل کمیته امداد امام خمینی(ره) ادامه داد: ما مبنای توانمند سازی را بر ۳ محور اشتغال، مسکن و فرهنگسازی قرار داده ایم و برای رسیدن به اهداف تلاش می کنیم.

وی افزود: مشکلات همیشه هست و اگر ما توانستیم مشکلات را از سر راه برداریم هنر کرده ایم و نوکری ما که در راه خدمت به مددجویان است قطعا دارای اجر مضاعف است.

بختیاری خاطرنشان کرد: کارآفرینانی که ۱۰ اشتغال برای مددجویان ایجاد کنند می توانیم ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات در اختیارش قرار دهید البته کارآفرینی که دارای اهلیت باشد.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :