Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 263235
تاریخ انتشار : 22 آبان 1398 21:58
تعداد بازدید : 128

۴۱ مرکز سلامت و پنج مدرسه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در سیستان و بلوچستان افتتاح شد

۴۱ مرکز جامع سلامت، مرکز بهداشت و پایگاه سلامت و پنج مدرسه ساخته شده توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در سیستان و بلوچستان با حضور رئیس این ستاد و مسئولان محلی افتتاح شد و ۶۰ هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل زیرپوشش قرار گرفتند.

محمد مخبر روز چهارشنبه در مراسم افتتاح  همزمان ۴۱ مرکز جامع سلامت که در مرکز جامع سلامت سه شهری ایرانشهر برگزار شد، اظهار داشت: توافق با وزارت بهداشت برای ساخت ۹۰ خانه بهداشت انجام شده است.

وی گفت: همچنین برای ساخت بیمارستان ایرانشهر به توافق رسیدیم و در این زمینه کمک و حمایت خواهیم کرد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) افزود: مورد دیگری که به دنبال اجرای آن در هفت شهر استان سیستان و بلوچستان هستیم، "دوراپزشکی" است که با اجرای این طرح تخصصی ترین خدمات پزشکی و درمانی از راه دور در اختیار بیماران قرار می گیرد.

وی بیان کرد: ۳۵۰ میلیارد ریال برای راه اندازی مراکز جامع سلامت در سیستان و بلوچستان هزینه شده است.

مخبر همچنین در مراسم آغاز به کار همزمان پنج مدرسه بنیاد برکت در این استان با تاکید بر حمایت از دانش آموزان بی بضاعت خاطرنشان کرد: تا کنون ۶۰ هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل در سیستان و بلوچستان زیرپوشش حمایت های ستاد اجرایی فرمان امام (ره) قرار گرفته اند.

وی گفت: ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با توزیع بسته های نوشت افزار و لوازم التحریر، تامین وسیله ایاب و ذهاب مناسب، ایجاد مراکز آموزشی شبانه روزی و ساخت خوابگاه، دانش آموزان استان را تا رسیدن به تحصیلات عالی یاری و همراهی می کند.

گفتنی است، برای ساخت پنج مدرسه برکت افتتاح شده در استان سیستان و بلوچستان با مجموع ۵۰ کلاس درس، بالغ بر ۷۰ میلیارد ریال بودجه هزینه شده است.


ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :