Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 263244
تاریخ انتشار : 26 آبان 1398 20:26
تعداد بازدید : 121

امیر حاتمی: ایران بازی ساز منطقه است

وزیر دفاع گفت: پیشینه تحریم های ایران در حوزه دفاعی طولانی تر بوده است لکن تجارب و ظرفیت باعث شده تا در حوزه دفاعی کمترین آسیب را ببینیم.

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در نشست تخصصی که با عنوان مقابله با تحریم های دفاعی برگزار شد با گرامیداشت سالروز مبارزه با استکبار جهانی و شهدای راه مبارزه با استکبار و همچنین تسلیت ایام شهادت امام حسن عسکری(ع) با یادآوری خباثت های نظام سلطه علیه ایران اسلامی اظهار داشت: دشمن امروز حیات ما را هدف گرفته است و فراتر از ضربه به ایران اسلامی در صدد حذف ما برآمده است.

وزیر دفاع با اشاره به نشست تخصصی مقابله با تحریم های دفاعی اهمیت هم افزایی در این جلسه را بسیار حائز اهمیت برشمرد و گفت: نظام استکبار با تمامی ارکان و هم پیمانان خود از طریق به کارگیری عناصر نفوذی در تلاش برای دستیابی به زیرساخت ها و برنامه های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و مخصوصاً نظامی جمهوری اسلامی ایران است و بر این اساس دسترسی به اطلاعات در عرصه جنگ ها و تقابل ها از عناصر اصلی برتری در نبردها محسوب می شود.

امیر سرتیپ حاتمی با توجه به بصیرت و روشنگری های مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در آگاه سازی مسئولین و مردم و همچنین وحدت کلمه در خصوص ایستادگی در برابر نظام سلطه گفت: بحمدالله توطئه نظام استکباری به سرکردگی آمریکا علیه ایران اسلامی در آوردگاه های مختلف با شکست مواجه شده است؛ اما دشمن از هیچ فرصتی برای ضربه به کیان کشور دریغ نخواهد کرد.

وزیر دفاع با اشاره به تحریم های نظام استکباری علیه ایران اسلامی و راه کارهای مقابله با این تحریم ها اظهار داشت: این تحریم ها بنا به دلایل عمیق بنیادی کمرنگ نخواهد شد و تنها راه مقابله با تحریم های آمریکا افزایش و توسعه قدرت در تمامی مؤلفه های مؤثر به ویژه قدرت دفاعی است.

امیر سرتیپ حاتمی با ابراز اینکه برخی کشورها بازیگر، برخی بازی ساز و برخی پیروی کننده محض هستند اظهار داشت: امروز ایران اسلامی به واسطه قدرت منطقه ای تبدیل به یک بازی ساز منطقه ای شده است و این جز با مقاومت، اتکا به ظرفیت های درونی و توسعه قدرت دفاعی حاصل نشده است.

وزیر دفاع توسعه کشور را در همه ابعاد، مهم برشمرد و خاطرنشان ساخت: دستگاه ها و بخش های اقتصادی و سیاسی بایستی با هم افزایی و تشریک مساعی کشور را به سمت تعالی همه جانبه جمهوری اسلامی پیش ببرند.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه پیشرفت و دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران با وجود تحریم های همه جانبه و تنها بهره مندی از بخشی از ظرفیت های دانشگاهی اتفاق افتاده است تصریح کرد: با شناسایی و از قوه به فعل درآوردن تمامی ظرفیت ها به ویژه سرمایه های انسانی متخصص و متعهد، می توان با جلوگیری از خام فروشی نفت کشور را به شکوفایی و بالندگی رساند.

در این مراسم سردار رضا طلائی نیک معاون حقوقی و امور مجلس وزارت دفاع هدف از این نشست را انتقال تجارب و بررسی ظرفیت ها و امکانات در حوزه دفاعی کشور برای مقابله با تحریم های دفاعی عنوان کرد و گفت: مجموعه دفاعی با کمک دستگاه های گوناگون مرتبط در جهت خنثی کردن فشارهای تحریم موفقیت های بسیار بالایی را به دست آوردند.

وی اضافه کرد: با اینکه پیشینه تحریم های ایران در حوزه دفاعی طولانی تر بوده است لکن تجارب و ظرفیت باعث شده تا در حوزه دفاعی کمترین آسیب را ببینیم.


امیر سرتیپ حاتمی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :