Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 263247
تاریخ انتشار : 26 آبان 1398 20:44
تعداد بازدید : 179

ناشر روسی:ایرانیان جزو با سوادترین مردم جهان هستند

«ساگداشن ایلدار» ناشر روسی که در پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان حضور یافته، مردم ایران را به سبب انتشار کتاب های بسیار، متعدد و استقبال از کتاب خوانی جزو فرهیخته ترین و باسواد ترین مردم جهان توصیف کرد.
ایلدار روز یکشنبه در حاشیه آئین گشایش پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان ،در گفت و گو اختصاصی با خبرنگار ایرنا در رشت افزود: من به فدراسیون روسیه پیشنهاد دادم و با دعوت ایران و در چارچوب همکاری و تبادلات فرهنگی دو جانبه بین ایران و روسیه در این نمایشگاه حضور یافتم.
وی بیان کرد: یکی از بخش های همکاری های دوجانبه تبادل فرهنگی در قالب انتشارات و کارهای فرهنگی است؛ دو سال پیش در نمایشگاه کتاب تهران هم حضور داشتم و علاوه بر آن در ۱۰ سال گذشته در ۲۲ نمایشگاه کشورهای جهان حاضر شده ام.
وی تصریح کرد:  دوسال پیش که به ایران آمدم خیلی متعجب شدم چرا که با یکی از بزرگترین نمایشگاه های کتاب جهان در تهران مواجه شدم بطوریکه در مقایسه با دیگر نمایشگاه هایی که دیدم، به مثال فیل و مورچه بود.
ایلدار اظهار داشت: پیش از اینکه به ایران بیایم مرا با ادعاهایی مانند نبود امنیت ،از آمدن به این کشور منع می کردند اما این بار با خیال راحت به این کشور سفر و در نمایشگاه بزرگ کتاب گیلان در رشت شرکت کردم .
وی توضیح می دهد: پیش تر مردمان دیگری را  کتابخوان ترین ها معرفی می کردند  اما از وقتی به  ایران آمدم و مردم این کشور را دیدم، نظرم عوض شد چرا که مردم ایران بسیار مردم کتابخوانی هستند و در ایران کتاب های زیادی منتشر می شود و به همین دلیل مردم باسواد و فرهیخته ای هستند.
پانزدهمین نمایشگاه کتاب گیلان از امروز بیست و ششم آبان ماه با حضور جمعی از مدیران کشوری، استانی و ناشران داخلی و خارجی  در محل دائمی  برگزاری نمایشگاه های بین المللی استان گشایش یافته و با حضور ۴۰۰ ناشر و ۳۰ درصد تخفیف تا یکم آذرماه میزبان علاقه مندان به فرهنگ کتاب و کتابخوانی است.

کتاب


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :