Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 263280
تاریخ انتشار : 27 آبان 1398 14:55
تعداد بازدید : 125

بهره مندی ۶ میلیون و ۸۵۰ هزار روستایی از آب سالم طی 6 سال

وزیر نیرو گفت: از سال ۹۲ تاکنون ۶ میلیون و ۸۵۰ هزار نفر در روستاهای کشور از آب سالم بهره مند شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرمسار، رضا اردکانیان ظهر امروز در آئین آب رسانی به ۲۰ روستای شهرستان های گرمسار و آرادان اظهار کرد: جمهوری اسلامی نعمتی است که به واسطهٔ خون شهدا به ملت ما هدیه شد.

وی افزود: پس از سال ۹۷، به عنوان یکی از خشک ترین سال های ایران طی ۵۰ سال اخیر، شاهد بارش های بسیار خوب در کشور هستیم که بی شک مرهون شکرگذاری نعمت های خدا توسط مردم مهربان ایران است.

وزیر نیرو ادامه داد: تا سال ۹۲ تلاش های زیادی در روستاهای کشور انجام شد و درمجموع ۹۰۰ هزار نفر از آب سالم بهره مند شدند؛ اما از سال ۹۲ تاکنون ۶ میلیون و ۸۵۰ هزار نفر دیگر به این تعداد اضافه شدند.

اتصال ۳۷ مجتمع روستایی سمنان به شبکه آب رسانی سالم

اردکانیان اضافه کرد: تا تابستان سال ۱۴۰۰، بالغ بر ۳۷ مجتمع روستایی در استان سمنان با جمعیتی بالغ بر ۲۸ هزار نفر به شبکه آب رسانی سالم متصل خواهد شد.

وی با بیان اینکه ازجمله حقوق مسلم مردم، حق لذت بردن از زندگی است که هیچ کسی حق ندارد این مهم را از مردم بگیرد، گفت: یکی از عوامل لذت بردن از زندگی، دیدن داشته هایی است که خداوند به ما ارزانی داشته و نباید این داشته ها را پوشانده و نادیده بگیریم.

وزیر نیرو بیان کرد: ۲۰ ماه از مصوبه دولت مبنی بر سازگاری با کم آبی گذشته و لازم است، دبیر کمیته استانی سازگاری با کم آبی استان سمنان هر چه زودتر طرح های خود را در استان مصوب و به وزارت نیرو ارسال کند.

اردکانیان اظهار کرد: به خواسته های مطرح شده توسط مردم در این جلسه به دقت گوش داده و تلاش خواهم کرد تا این موارد و مشکلات را رفع کنم.

وی خاطرنشان کرد: ۱۱۱ پروژه با اعتبار یک هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان در استان سمنان در حال اجرا است که امیدوارم در سفر بعدی به این استان شاهد افتتاح برخی از این پروژه ها باشیم.


خط دوم طرح آبرسانی غدیر


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :