Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 263865
تاریخ انتشار : 16 آذر 1398 19:40
تعداد بازدید : 84

۲۲ دانشگاه ایرانی میان سبزترین مراکز آموزش عالی جهان ایستادند

۲۲ دانشگاه ایرانی در میان سبزترین دانشگاه های جهان قرار گرفتند که دانشگاه زنجان جایگاه نخست ملی و جایگاه ۴۸ جهانی را به خود اختصاص داد.

به گزارش روز شنبه پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک)، بر پایه ویرایش ۲۰۱۹ رتبه بندی جهانی دانشگاهی گرین متریک درباره توسعه پایدار، ۲۲ دانشگاه ایرانی در لیست سبزترین های جهان جای گرفته اند که دانشگاه زنجان در این لیست جایگاه نخست ملی و جایگاه ۴۸ جهانی را به خود اختصاص داد.

در ویرایش ۲۰۱۹ نظام رتبه بندی گرین متریک، ۷۸۰ دانشگاه از سراسر جهان ارزیابی شده اند. گرین متریک با هدف ارائه چشم اندازی فراگیر از وضعیت و سیاست های زیست محیطی و توسعه پایدار دانشگاه های آموزش عالی جهان راه اندازی شده است.

گرین متریک در گونه خود، ابزاری برای آگاه سازی مدیران و سیاست گذاران دانشگاهی به مسائل زیست محیطی و مصرف انرژی است. محیط و زیرساخت، انرژی و تغییر اقلیم، مدیریت پسماند، آب، حمل ونقل و آموزش و پژوهش سنجه هایی هستند که در این نظام رتبه بندی برای مقایسه دانشگاه ها به کار می روند.

منبع داده های گرین متریک برای ارزیابی دانشگاه ها، پرسشنامه ای است که برای آنها می فرستند.
دانشگاه های زنجان، کاشان، گیلان، اصفهان، الزهرا(س)، فردوسی مشهد، صنعتی شاهرود، رازی کرمانشاه، محقق اردبیلی، علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد، تهران، اراک، بوعلی سینا همدان، شیراز، واحد خوراسگان دانشگاه آزاد، امیرکبیر، شریف، یزد، تبریز، علوم پزشکی زنجان، فنی و حرفه، علمی کاربردی ۲۲ دانشگاهی هستند در این لیست قرار دارند.


سر سبزی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :