Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 263916
تاریخ انتشار : 17 آذر 1398 20:47
تعداد بازدید : 162

بهره برداری از خط تولید جدید صافی های دیالیز در ساوجبلاغ

خط جدید تولید صافی های دیالیز در ساوجبلاغ با حضور مسئولان جمعیت هلال احمر و استاندار البرز به بهره برداری رسید.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، با حضور مسئولان جمعیت هلال احمر کشور  و عزیزالله شهبازی استاندار البرز خط جدید تولید صاف های دیالیز در ساوجبلاغ به بهره برداری رسید.

عزیزاله شهبازی درمراسم راه اندازی مجدد خط تولید صافی های دیالیز که در واحد تولید تجهیزات پزشکی سها در ساوجبلاغ برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به کارشکنی های غرب علیه اقتصاد کشور کاهش وابستگی به محصولات وارداتی در بخش های مختلف از جمله بهداشت و درمان در دستور کار قرار گرفته است و شرکت تولید تجهیزات پزشکی هلال احمر ایران در این راستا اقدامات خوبی داشته که آخرین آن مربوط به تولید صافی های دیالیز در کشور است .

وی افزود: صافی دیالیز که توسط این شرکت تولید می شود به عنوان یکی از محصولات استراتژیک و ارزبری بوده که اکنون با توجه به توانمندی تولیدی آن میزان صرفه جویی ارزی قابل توجهی در ایران ایجاد شده و تامین نیاز بیماران ساده تر از گذشته است..

استاندار البرز با بیان این که شرکت سها در حوزه تولید تجهیزات پزشکی مهم، عمل می کند، اظهار کرد: متاسفانه کارشکنی های غرب علیه اقتصاد کشورمان حتی در مسایل بشردوستانه و دارو عاملی شد تا شرکت یاد شده با مشکلات تامین مواد اولیه روبرو شود و برای مدتی خط تولید صافی دیالیز تعطیل شود، اما پشتکار و توجه متخصصان داخلی عاملی شد تا این خط تنها ظرف مدت یکماه دوباره راه اندازی شود.

این مقام مسئول تاکید کرد: با راه اندازی مجدد خط تولید صافی دیالیز 100 نفر از پرسنل شرکت دوباره به کار بازگشتند و اکنون مشغول به کار هستند.

شهبازی با بیان اینکه به جهت نیازی که در کشور وجود داشت تلاش کردیم که این خط  تولید صافی های دیالیز راه اندازی شود،  ادامه داد: تولید صافی ها کشور را از وابستگی به کشورهای خارجی بی نیاز می سازد و هم در حوزه ارز آوری نقش مهمی در حوزه سلامت دارد.

وی درباره راه اندازی مجدد خط تولید یاد شده اظهار کرد: 8 روز زودتر از وعده داده شده این کار انجام شده است و براساس ظرفیت نصب شده خط در شبانه روز 10 هزار عدد صافی تولید می شود و با یکسال فعالیت آن تقریبا  2 میلیون و 500 هزار عدد صافی از سوی کارخانه روانه بازار می شود که اصلی ترین زمینه بی نیازی کشور به واردات صافی دیالیز از خارج از کشور است.

شهبازی  افزود: 30 میلیارد تومان برای این بخش هزینه شده است که 20 میلیارد برای سرمایه در گردش و 10 میلیارد تومان برای تجهیزات است که مراحل اداری این کار درحال انجام است.


تولید جدید صافی های دیالیز  در ساوجبلاغنظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :