Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 264064
تاریخ انتشار : 20 آذر 1398 22:9
تعداد بازدید : 93

۳۸ محصول شرکت های فناور خراسان رضوی رونمایی شد

۳۸ محصول شرکت های فناور پارک علم و فناوری خراسان رضوی روز چهارشنبه در نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان در مشهد رونمایی شد.

رییس مراکز رشد پارک علم و فناوری خراسان عصر چهارشنبه در حاشیه این مراسم گفت: این تعداد محصول فناور توسط ۳۲ شرکت زیرپوشش پارک علم و فناوری استان به نمایش درآمده اند.

مهدی شریعتی افزود: این محصولات در زمینه های مختلف از جمله حوزه مکانیک، ماشین سازی، محصولات شیمیایی، نانو تکنولوژی و حوزه انرژی از جمله نفت، گاز، فناوری اطلاعات و ارتباطات، کشاورزی و صنایع غذایی و صنایع هوشمندسازی تولید شده اند.

وی با بیان اینکه امسال ۲ طرح در حوزه صنایع نفت و خطوط انتقال گاز مربوط به شرکت های فناور زیرپوشش پارک فناوری استان جزو ۱۰ طرح برتر مورد تقدیر انتخاب شده اند ادامه داد: محصولات و طرح هایی که در این نمایشگاه رونمایی می شوند اغلب بر اساس نیازهای موجود و اهمیت این محصولات تولید شده اند.

وی با اشاره به حمایت از طرح ها و ایده های نو در زمینه های مختلف در مجموعه پارک علم و فناوری خراسان گفت: تمام محصولات فناور تولیدی در شرکت های زیر مجموعه از سطح نوآوری ویژه برخوردار هستند.

شریعتی افزود: هم اکنون هشت مرکز رشد و یک مرکز امور موسسات در پارک علم و فناوری خراسان فعالیت دارد.

وی ادامه داد: محصولات فناور رونمایی شده آخرین محصولات تولیدی شرکت های زیر مجموعه پارک فناوری خراسان هستند.

 چهار هزار و ۶۰۰ شرکت دانش بنیان در این پارک علم و فناوری فعالیت دارد که از این تعداد ۶۰۰ شرکت تولیدی بوده و در مرحله بازدهی محصولات خود هستند.

پارک علم و فناوری خراسان وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری فعالیت خود را از سال ۱۳۸۱ با هدف افزایش ثروت در جامعه از طریق تشویق و ارتقای فرهنگ نوآوری و افزایش قدرت رقابت در میان شرکت ها و موسساتی که بر پایه علم و دانش فعال هستند آغاز کرده است.


رکورد زنی رشد تولید علم ایران


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :