Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 264114
تاریخ انتشار : 23 آذر 1398 16:34
تعداد بازدید : 132

میدان دریادار همتی فرمانده شهید ناوچه پیکان در سمنان افتتاح شد

میدان امیر دریادار «محمد ابراهیم همتی» فرمانده شهید ناوچه پیکان عصر شنبه با حضور معاونان فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و مسوولان ارشد استانی در شهر سمنان افتتاح شد.

شهردار سمنان در حاشیه افتتاح این طرح به ایرنا گفت: ۴۱ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح هزینه شده است و ساخت طرح جدید میدان دریادار همتی در خرداد ۹۷ آغاز شد.

سیدمحمد ناظم رضوی خاطر نشان کرد: مساحت این طرح سه هزار و ۷۲ متر مربع در سه طبقه و طول و عرض میدان به ترتیب ۸۳ و ۴۵ متر مربع است.

شهردار سمنان اضافه کرد: ارتفاع دکل این میدان ۲۴ متر و طبقه های اول تا سوم آن به ترتیب ۴۰۰، ۱۹۰ و ۷۱ مترمربع مساحت دارد.

در آیین افتتاح این میدان، امیر دریادار حمزه علی کاویانی معاون هماهنگ کننده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ، امیر دریادار رحیم قیطاسوند معاون نیروی انسانی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، احمد همتی نماینده مردم شهرستان های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، سید عباس دانایی فرماندار سمنان و جمعی از شهروندان و مسوولان استانی و شهرستانی حضور داشتند.

۳۹ سال پیش در هفتم آذر ۱۳۵۹ شهید امیر دریادار محمدابراهیم همتی با رشادت و جانفشانی های خود به عنوان فرمانده ناوچه قهرمان پیکان در عملیات مرواید، در جریان نبردهای حق علیه باطل در دوران دفاع مقدس، نگهبان ابدی خلیج همیشه فارس و جاودانه تاریخ ایران شد.
شهید امیر دریادار همتی یکی از شهیدان دفاع مقدس و از اهالی سمنان است که در هنر، علم و عمل یک اسطوره بود، شاید نیروی دریایی دیگر به مانند او نخواهد دید و به پاس رشادت های این جوانمرد ایران زمین هفتم آذر، سالروز شهادتش، به عنوان روز ملی نیروی دریایی انتخاب شد.


میدان دریادار همتی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :