Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 265121
تاریخ انتشار : 22 دی 1398 21:27
تعداد بازدید : 102

ما بزرگترین شرکت های بیوتکنولوژی را داریم.

سورنا ستاری: ما بزرگترین شرکت های بیوتکنولوژی با ابعاد چندهزار نفری از فارغ التحصیلان که عمدتاً مدرک بالای فوق لیسانس دارند را داریم.

به گزارش خبرنگار مهر، سورنا ستاری امروز در مراسم رونمایی از داروی بیماران ای ال اس (ویال تزریقی اداراوون) که در محل معاونت علمی و فناوری برگزار شد، ضمن تسلیت سانحه هوایی روز چهارشنبه گفت: این گونه حوادث عواقبی برای خانواده ها دارد و من این موضوع را به خوبی درک می کنم زیرا پدر خود را در سانحه هوایی از دست داده ام.

وی افزود: سالیانه ۴ هزار نفر از نخبگان را در بنیاد ملی نخبگان تحت پوشش قرار می دهیم و از این جامعه نخبگان ۵ نفر در سانحه هوایی روز چهارشنبه دی ماه بودند.

ستاری با بیان اینکه اغلب این افراد از دانشگاه شریف بودند، خاطرنشان کرد: درست است که از نظر کمیتی تعداد آنان کم بود اما از نظر کیفیتی ارزش بالایی داشتند که ما آنها را از دست دادیم.

به گفته معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری بسیاری از این دانشجویان قرار بود به کشور بازگردند و من به شخصه با یکی دو نفر از آنها گپ و گفتی در این خصوص داشتم و از نزدیک آنها را می شناختم.

وی با تأکید بر اینکه مسئولیت ما در جامعه سنگین است، گفت: توسعه علم و دانش، بهای سنگینی دارد زیرا آنها می توانند بخشی از اقتصاد کشور را به دوش بکشند.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه من همواره خدمتگزار کوچک در این دولت هستم، اظهار داشت: اما مسئولیت سنگین است و باید ما در کنار هم بایستیم و اقتصاد مزخرف نفتی را با تمام زیرساخت هایش تغییر دهیم؛ ما باید به مرحله ای برسیم که انسان ها در آن حکمرانی کنند نه تجهیزات و قوانین.

ستاری با اشاره به قدرت کشور در حوزه بیوتکنولوژی یادآور شد: در حال حاضر بسیاری از کشورهای منطقه در حوزه بیوتکنولوژی نتوانسته اند دارو، تولید کنند. ما می توانیم در حوزه بیوتکنولوژی برتر باشیم.

به گفته وی بیوتکنولوژی آن دسته از حوزه هایی است که ما به صورت ژنتیکی می توانیم در آن موفق عمل کنیم. زیرا قابلیت جذب نیروهای نخبه در این حوزه را داریم.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری خطاب به محققان و تولید کنندگان حوزه بیوتکنولوژی گفت: همراهی شما پایه های حرکت در حوزه بیوتکنولوژی به شمار می رود.

وی تأکید کرد: ستاد توسعه فناوری همواره در صدد است با کمک شرکت های دانش بنیان، داروهای نوترکیب را در کشور بومی سازی، تولید و در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد.

ستاری افزود: بیوتکنولوژی حوزه گسترده ای دارد که حوزه دارو بخشی از آن محسوب می شود؛ به عنوان مثال در حوزه غذا، دام، طیور و آبزیان که مربوط به حوزه زیست و فناوری است، وابستگی زیادی داریم که می توانیم این وابستگی را به واسطه شرکت های دانش بنیان مرتفع کنیم.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: بازار بزرگی در حوزه زیست فناوری در کشور ما وجود دارد که این آینده درخشانی را برای ما رقم می زند. تنها لازم است که مسیر رشدشان فراهم شود.

وی گفت: ما اکنون در حوزه هایی در بخش تکنولوژی وارد شده ایم که قبلاً به سمت آنها نمی رفتیم و کار جدی در این بخش ها نداشتیم اما اکنون به مرحله ای رسیده ایم که محصول وارد بازار شده و به دست مصرف کنندگان رسیده است.

سورنا ستاری همچنی در جمع خبرنگاران در حاشیه رونمایی از داروی ALS گفت: زیست فناوری جزو حوزه هایی است که سرمایه گذاری زیادی روی آن کرده ایم و خوشبختانه عدد قابل توجهی از فارغ التحصیلان در این حوزه مشغول به کار هستند.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: ما بزرگترین شرکت های بیوتکنولوژی با ابعاد چندهزار نفری از فارغ التحصیلان که عمدتاً مدرک بالای فوق لیسانس دارند را داریم.

وی تاکید کرد: تا پایان سال تعداد زیادی از داروهای بیوتکنولوژی رونمایی می شود و امیدواریم اتفاقات خوبی در آینده در این حوزه رخ دهد.


سورنا ستاری


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :