Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 265123
تاریخ انتشار : 22 دی 1398 21:41
تعداد بازدید : 115

تولید روان کار دستگاه های ماشین کاری توسط شرکت دانش بنیان ایرانی

یک شرکت دانش بنیان داخلی توانست روان کار دستگاه های ماشین کاری بر پایه کوانتوم دات ها در صنایع را با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی تولید کند.

به گزارش روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، اشکان شمالی مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به تاسیس این شرکت در سال ۱۳۹۵ در مرکز فناوری های پیشرفته دانشگاه شهید مدنی گفت: در واقع  زمینه کاری شرکت، تولید روانکارها و شوینده های صنعتی بوده و تاکنون موفق به تولید هشت نوع محصول شوینده صنعتی و یک نوع روان کار صنعتی شده است.

وی با بیان اینکه، این شرکت دانش بنیان نخستین شرکت تولید کننده روان کار با تاییدیه نانو مقیاس از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است، افزود: محصولی که مجموعه ما برای تولید آن از صندوق نوآوری تسهیلات دریافت کرده است، روان کار دستگاه های ماشین کاری در صنایع بوده که با استفاده از تکنولوژی نانو تولید شده است.

شمالی تصریح کرد: به بیان ساده تر این روغن حل شونده فرموله شده با تکنولوژی نانو تولید شده و مخصوص انواع دستگاه های ماشین کاری است و فرمولاسیون آن نتیجه سال ها مطالعه، تحقیق و توسعه است.

وی افزود: این محصول تمامی مشکلات مربوط به استفاده از آب صابون های مینرال، سنتتیک و نانو را بر طرف کرده و از لحاظ اقتصادی و زیست محیطی نیز شرایط مناسبی را برای مصرف کننده فراهم می کند.

مدیرعامل شرکت شیمی صنعت رشد سهند، در خصوص مزیت های این محصول گفت: روغن روان کار تولید شده در مجموعه ما دچار فساد و بوگرفتگی نمی شود و به دلیل فرمولاسیون خاص روان کار، هیچ باکتری توان رشد در این محیط را ندارد، همچنین طول عمر این روان کار یک سال برآورد شده است، در حالی که اکثر روان کارهای موجود در بازار طول عمر کمتر از دو ماه دارند.

وی ادامه داد: روان کار تولید شده در شرکت شیمی صنعت رشد سهند، تا ۹۰ درصد پسماندهای تولیدی در صنایع هدف را کاهش داده و طول عمر دستگاه هایی که از این محصول استفاده می کنند را تا دو برابر افزایش می دهد.

شمالی افزود: در بررسی های صورت گرفته مشخص شد، صنایعی که از این روان کار استفاده می کنند، میزان مصرف روان کار تا ۹۰ درصد کاهش یافته است، با توجه به ویژگی های این محصول می توان گفت که محصول ما بهتر و باکیفیت تر از نمونه های خارجی بوده و از نظر قیمت نیز یک سوم قیمت نمونه های خارجی است، لذا ما در حال بازاریابی و نمونه دهی به کشورهای همسایه هستیم.

وی گفت: محصول تولید شده در این مجموعه در بسیاری از صنایع کاربرد دارد، به بیان ساده تر این محصول در تمام صنایع ماشین کاری کشور از جمله صنایع نظامی، قطعه سازی و خودروسازی کاربرد دارد.


ماشین کاری


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :