Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 265260
تاریخ انتشار : 25 دی 1398 22:40
تعداد بازدید : 129

کشور در ساخت کمباین غوزه چینی خودکفا است

مدیرکل دفتر پنبه، دانه های روغنی و محصولات صنعتی وزارت جهادکشاورزی گفت: کشور در ساخت نوعی از کمباین های غوزه چینی خودکفا است و در صورت ثبت درخواست این کمباین ها در کشور ساخته می شود.

ابراهیم هزارجریبی عصر چهارشنبه در نشست رفع مشکلات مربوط به تامین بذر پنبه در استان سمنان در سالن اجتماعات سازمان جهادکشاورزی استان ابراز داشت: امسال ۲ دستگاه کمباین غوزه چینی دیگر در کشور ساخته شده که نواقص و ایرادات دستگاه های ساخته شده سابق در آن رفع شده است.
وی ادامه داد: کمباین غوزه چینی ساخت ایران در استان های خراسان رضوی و فارس توزیع شده است.
وی خاطرنشان کرد: وزارت جهاد کشاورزی اقدام هایی را برای تامین کمباین های خارجی برداشته است، اما این کمباین ها به دلیل تحریم ها هنوز وارد کشور نشدند.
هزارجریبی تصریح کرد: تامین کمباین از کشورهای دیگر دنبال می شود.

خودکفایی در تولید پنبه اولویت وزارت جهاد کشاورزی 
مدیرکل دفتر پنبه، دانه های روغنی و محصولات صنعتی وزارت جهاد کشاورزی بیان کرد: توسعه کشت پنبه و خودکفایی در تولید این محصول از برنامه های وزارت جهاد کشاورزی است.
وی با اشاره به اهمیت تامین بذر پنبه به عنوان یکی از نهاده های مهم در حوزه کشاورزی، گفت: بذر پنبه به دو صورت داخلی و خارجی تامین و در سطح کشور توزیع می شود.
هزارجریبی اضافه کرد: بذرهای داخلی از سوی شرکت های خاصی که امتیاز تکثیر بذر را از موسسات پنبه خریداری کرده اند، در کشور تولید و توزیع می شود و بذر خارجی وارداتی نیز در زمان حاضر به شکل محدود در کشور توزیع می شود.
وی یادآور شد: تامین بذر استان سمنان از طریق شرکت های پنبه در خراسان رضوی انجام می شود و در سال آینده نیز بر اساس تفاهم بین استان سمنان و خراسان رضوی این روند ادامه دارد.
مدیرکل دفتر پنبه، دانه های روغنی و محصولات صنعتی وزارت جهاد کشاورزی افزود: استان سمنان به ویژه در مناطق گرمسار و آرادان سال ها سابقه کشت و تولید پنبه را در گذشته داشته است.

امسال ۹۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی کشور به کشت پنبه اختصاص یافته است.
نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :