Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 265421
تاریخ انتشار : 30 دی 1398 21:2
تعداد بازدید : 34

۲۸۸ پروژه آبیاری در اراضی کشاورزی استان تهران اجرا شد

مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران اعلام کرد: سیستم های نوین آبیاری در ۶ هزار و ۵۳۴ هکتار از اراضی کشاورزی استان در قالب ۲۸۸ پروژه از ابتدای سالجاری تاکنون اجرا شده است.

امین روشنی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: استان تهران در حوزه تجهیز اراضی کشاورزی به سیستم های نوین آبیاری جزو استان های برتر کشور است و در حال حاضر اجرای سیستم های نوین آبیاری در بیش از ۱۴ هزار هکتار در قالب ۴۶۴ پروژه در دست اقدام است.

وی ادامه داد: برنامه اصلی سازمان جهاد کشاورزی در سالجاری شناسایی و مطالعه ۵ هزار و ۵۵۶ هکتار از اراضی مستعد به تجهیز سیستم های نوین آبیاری است که تاکنون ۵۴ درصد آن محقق شده است.

روشنی با اشاره به اینکه هم اکنون تجهیز ۳ هزار و ۸۵۷ هکتار از اراضی کشاورزی استان تهران به سیستم های نوین آبیاری در دست اجراست، تصریح کرد: دولت در حدود ۸۵ درصد هزینه های تجهیز اراضی کشاورزی به سیستم های نوین کشاورزی را به صورت بلاعوض به بهره برداران پرداخت می کند.

مدیر آب و خاک و امور فنی مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران یادآور شد: هم اکنون دولت برای تجهیز هر هکتار از اراضی کشاورزی به سیستم آبیاری قطره ای ۱۳۰ میلیون ریال، آبیاری بارانی ۸۴ میلیون ریال و سیستم آبیاری کم فشار ۵۸ میلیون ریال کمک بلاعوض به کشاورزان ارائه می دهد.

به گفته روشنی، ۱۷۷ پروژه به میزان ۷ هزار و ۷۷۸ هکتار نیز فاز مطالعاتی این حوزه است.

استان تهران دارای ۱۸۷ هزار هکتار اراضی کشاورزی است.


آبیاری نوین


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :