Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 265618
تاریخ انتشار : 7 بهمن 1398 11:13
تعداد بازدید : 28

بومی سازی تولید کپسول ژلاتینی و قرص روکش دار در کشور

تولید کپسول های ژلاتینی و قرص های روکش دار، با تلاش متخصصان یک شرکت داروسازی در استان سمنان بومی سازی شد.
به گزارش خبرگزاری صداوسیمای استان سمنان مدیر عامل شرکت داورسازی ثَنامِد گفت : این واحد تولیدی با برخورداری از به روز ترین تجهیزات تولید دارو ، خط تولید ورق ژل و روند تمام اتوماتیک تزریق دارو، خُشک کردن و بسته بندی کپسول های ژلاتینی را با کمک پژوهشگران راه اندازی کرده است.
به گفته فرشید مَلِک مَرزبان، به منظور سهولت مصرف ، دریافت دُوز مناسب و جذب دارو در بدن، برخی از داروهای عمومی که طعم و مزه خوشایندی ندارند و یا نباید در مجاورت هوا باشند بصورت "سافت ژل" تولید می شوند.
وی از ابتکار و نو آوری در روکش قرص ها نیز در این واحد تولیدی خبر داد و افزود : برخی از محصولاتی که نسبت به رطوبت حساس هستند یا مزه بدی دارند و یا طبق شرایط تاثیر گذاری باید هنگام ورود به بدن در معده باز نشده و در مسیر روده ای جذب شوند با روش تخصصی روکش و در رنگ های مختلف تولید می شوند
این داروساز به تولید سالانه 10 میلیارد قرص و کپسول بیماری های عمومی در این شرکت اشاره کرد و گفت : با اینکه تنها 2 سال از بهره برداری این مجموعه می گذرد، هم اکنون بین 5 تا 10 درصد داروهای گروه های درمانی نظیر اعصاب، تنفسی، گوارش،کلیوی قلبی و عروقی، ضد التهاب، ضد آلرژی و ضد درددر این کارخانه تولید می شود.
ملک مرزبان تولید 50 رقم دارو و مکمل رژیمی و غذایی در بخش جامدات را یاد آورشد و افزود : تا پایان امسال 30 رقم داروی عمومی به این فهرست اضافه خواهد شد و تا پایان سال آینده ارقام داوریی این شرکت به 100 مولکول دارو خواهد رسید .
وی با بیان اینکه از مرحله گرانول سازی تا جعبه گذاری داروها از دستگاه های هوشمند تمام اتوماتیک استفاده می شود تصریح کرد : این شرکت مشکل فرسوده بودن ناوگان تولید دارو که بسیاری از شرکت های داوریی کشور از آن رنج می برند را ندارند و با تاییدهای جهانی از شرکت های شاخص خاورمیانه در این زمینه است.
شرکت داروسازی ثنامد با سرمایه گذاری 300 میلیارد ریالی و 17 میلیون یورویی ارزی با اشتغال 150 نفر با 11 هزار متر مربع زیربنا در شهرک صنعتی ایوانکی گرمسار مشغول فعالیت است.
این مجموعه جزء 10 طرح ملی قطع وابستگی واردات داروهایی عمومی کشور محسوب می شود.


دارو


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :