Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 266034
تاریخ انتشار : 20 بهمن 1398 23:26
تعداد بازدید : 96

در حوزه سلول های بنیادی، مقام نخست را در سطح منطقه داریم

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: در حوزه علمی و تجاری شرکت ها و محصولات دانش بنیان در زمینه سلول های بنیادی، ما در سطح منطقه مقام نخست را دارا هستیم.
سورنا ستاری در حاشیه رونمایی از ۲۵ محصول جدید در حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی که در مرکز تحقیقات سلول های بنیادی دانشگاه علوم پزشکی تهران برگزار شد در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، درباره افتتاح مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: این مجموعه به طور کامل در حوزه فناوری فعالیت دارد و محلی برای حضور و فعالیت شرکت های شتاب دهنده در حوزه سلول های بنیادی است تا حدی که مباحث مربوط به تجاری سازی محصولات در حوزه سلول های بنیادی، پزشکی و بازساختی در این محل پیاده می شود.
وی گفت: بیش از ۱۰۰ شرکت در حوزه سلول های بنیادی، پزشکی و بازساختی فعالیت دارند و علاوه بر دانشگاه تهران برای ۷ دانشگاه علوم پزشکی در حوزه زیرساخت فعالیت های سلول های بنیادی سرمایه گذاری شکل گرفته است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور درباره برخی از مزایای سلول های بنیادی افزود: سلول های بنیادی در حوزه درمان علاوه بر اینکه روش جدیدی را مطرح می کند هزینه درمان را هم کاهش می دهد و در دسترس است و در حوزه علمی و تجاری شرکت ها و محصولات دانش بنیان در زمینه سلول های بنیادی ما در سطح منطقه مقام اول را دارا هستیم.

رونمایی از ۲۵ محصول فناورانه در حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی
از ۲۵ محصول فناورانه در حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی و نیز از مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی دانشگاه علوم پزشکی تهران با حضور ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور رونمایی شد.
امروز با گشایش مرکز جامع سلول های بنیادی و پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران که ۱۲ شرکت فناور دانش بنیان در آن مستقر هستند، از ۲۵ محصول که شامل مواد اولیه در حوزه مهندسی بافت است، رونمایی شد.
این ۲۵ محصول در حوزه مهندسی بافت است. تاکنون بخش زیادی از مواد اولیه در حوزه مهندسی بافت وارداتی بوده، اما هم اکنون در این عرصه محصولات بومی تولید می شود.
بیش از یک سال برای تولید این محصولات زمان برده شده است و هم اکنون این محصولات در حوزه پژوهشی مورد استفاده قرار می گیرد و نیاز ما را به واردات آن ها از خارج از کشور برای فعالیت های پژوهشی قطع کرده است.


 ستاری


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :