Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 266101
تاریخ انتشار : 23 بهمن 1398 22:27
تعداد بازدید : 105

۹ پروژه آب و فاضلاب در قم به بهره برداری رسید

۹پروژه آب و فاضلاب قم با اعتبار ۴۴ میلیارد تومان روز چهارشنبه طی آیینی با حضور بهرام سرمست استاندار قم بهره برداری رسید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب قم در حاشیه آیین افتتاح طرح های عمرانی قم در جمع خبرنگاران بیان کرد: این پروژه ها در بخش های آب، فاضلاب، تولید برق و سامانه خدمات مشترکین بود.

علی جان صادق پور با اشاره به ظرفیت چاه های علی آباد در تامین آب قم بیان کرد: در این منطقه  ۱۳ حفره چاه مهم که بخشی از آب استان را تامین می کند وجود دارد. با بازسازی ۱۰ حلقه چاه منطقه علی آباد بازدهی چاه های استان به ۲۵۰ لیتر بر ثانیه افزایش پیدا کرده است.

وی گفت: برای بازسازی این ۱۰ حلقه چاه۵۵۰تومان اعتبار به کار رفته و ۱۰ اشتغال جدید به وجود آمده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب قم افزود: چاه های علی آباد، چاه های سطح شهر، سد ۱۵ خرداد و سد کوچری سامانه های تامین آب شهر قم می باشد.

صادق پور عنوان کرد: اگر تمام ظرفیت سد ۱۵ خرداد و کوچری به شهر قم اختصاص یابد ۹۸ میلیون متر مکعب بر ثانیه می شود در حالی که مصرف استان تا پایان سال به ۱۲۰ میلیون متر مکعب خواهد رسید.

وی ادامه داد: کمبود آب استان در این شرایط باید از طریق چاه های علی آباد و حلقه های چاه موجود در سطح شهر جبران گردد.

وی اضافه کرد: در مجموع هر سال باید برای تامین آب شهر قم ۲۰ میلیون متر مکعب از چاه های استان برداشت انجام بگیرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب قم گفت: برای اصلاح شبکه فاضلاب در ۷ محله قم ۱۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

وی بیان کرد: ۹ هزار و ۸۰۰ متر طول شبکه توسعه یافته و ۱۲ هزار و ۵۰۰ متر طول شبکه اصلاح شده فاضلاب در این طرح می باشد.

صادق پور ادامه داد: برای اجرای این طرح در مجموع ۱۳۷ میلیارد ریال هزینه شده و ۶ هزار و ۲۵۰ واحد مسکونی و تجاری را پوشش خواهد داد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب قم اضافه کرد: یک میلیون و ۱۰۰ هزار متر مکعب حجم کل فاضلاب تولیدی سالانه با اجرای این طرح می باشد.

صادق پور با اشاره به اجرای شبکه فاضلاب از سطح شهر قم اظهار داشت: این طرح با هدف دفع اصولی و بهداشتی فاضلاب خانگی از سطح شهر اجرا شده است.

وی گفت:در ۵۰ درصد از شهر قم شبکه سراسری فاضلاب اجرا شده است.

وی با اشاره به بازطراحی و افزایش راندمان ایستگاه پمپاژ تاسیسات  آبرسانی قم گفت: با بهره برداری از این طرح افزایش ۲۰ درصدی راندمان و صرفه جویی ۶۰۰ میلیون ریالی در سال اتفاق خواهد افتاد.

استاندار قم روز چهارشنبه ۲ طرح برق رسانی را در روستاهای عسگرسویه و رحمت آباد و چند طرح آبرسانی را در بخش مرکزی استان قم را افتتاح کرد.

استان قم دارای یک شهرستان به همین نام و پنج بخش مرکزی، جعفریه، سلفچگان، کهک و خلجستان است؛ بخش مرکزی قم با بیش از هفت هزار و ۵۰۰ کیلومترمربع دارای ۲ دهستان قنوات و قمرود است که جمعیتی حدود ۳۵ هزار تن دارد.


فاضلاب قم


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :