Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 266160
تاریخ انتشار : 26 بهمن 1398 21:3
تعداد بازدید : 41

راه اندازی مرکز جامع سلول بنیادی در یزد و خوزستان

دبیرستاد توسعه فناوری های سلول بنیادی معاونت علمی از راه اندازی ۲ مرکز جامع سلول بنیادی در کشور خبر داد وگفت: این مراکز باهدف گردهمایی شرکتهای نوپا و تولید محصولات بر پایه دانش شکل می گیرند.

دکتر امیرعلی حمیدیه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول بنیادی معاونت علمی در راستای تبدیل دانشگاه های کشور به دانشگاه های نسل سوم و چهارم به فکر ایجاد زیست بوم های فناورانه در داخل دانشگاههاست تا دانشگاه ها به سمت تولید محصول بروند.

وی با اشاره به برنامه ریزی های ستاد گفت: راه اندازی مراکز جامع سلول بنیادی و پزشکی بازساختی با دیدگاه ایجاد زیست بوم نوآوری و فناوری در استان های مختلف از برنامه های ما در ستاد توسعه فناوری سلول بنیادی به شمار می رود.

وی افزود: مراکز جامع سلول بنیادی و پزشکی بازساختی نه دانشکده و نه مرکز تحقیقات هستند بلکه هسته های فناور، شرکتهای دانش بنیان و استارت آپهایی هستند که می توانند در راستای تولید محصول بر پایه دانش از تمام امکانات دانشگاه ها، بیمارستان ها و مراکز تحقیقاتی استفاده کنند.

دبیر ستاد توسعه فناوری های سلول بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: این هسته های فناور می توانند محصولات اولیه و پروتوتایپ اولیه را تولید کنند.

وی ادامه داد: در کنار این هسته های فناور، شرکتهای نوپا و استارت آپها، سرمایه گذاران، شتابدهنده ها و گروههای خطر پذیر در مراکز جامع سلول بنیادی مستقر می شوند تا از این شرکتها حمایت کنند.

حمیدیه تاکید کرد: تاکنون ۳ مرکز جامع سلول بنیادی در تبریز، شیراز، کرمان، تهران راه اندازی شده و پژوهشگاه رویان هم مرکز جامع سلول بنیادی را امسال افتتاح کرد.

وی افزود: در سال آینده یزد و خوزستان هم از جمله استان هایی هستند که قرار است در آنها مراکز جامع سلول بنیادی و پزشکی بازساختی راه اندازی شود.

به گفته دبیر ستاد توسعه فناوری های سلول بنیادی، مرکز جامع سلول بنیادی و پزشکی بازساختی در یزد، سال ۹۹ به بهره برداری می رسد.

آزمایشگاه


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :