Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 266165
تاریخ انتشار : 26 بهمن 1398 22:2
تعداد بازدید : 43

رونمایی از دو دستاورد «پاد اخلالگر» و «جستجوگر ضدرادار» توسط سپاه

در چهارمین کنگره بین المللی شهدای مدافع حرم و امنیت از از دو دستاورد علمی و دفاعی سپاه رونمایی شد.
خبرگزاری فارس: در چهارمین کنگره بین المللی شهدای مدافع حرم و امنیت که امروز جمعه ۲۵ بهمن ماه در محل سالن اجلاس سران برگزار شد از دو دستاورد علمی جدید سپاه رونمایی شد.

یکی از این دستاوردها پادِ اخلالگر باندِ پهن با نام و یاد شهید عبدالله باقری می باشد که وسلیه ای است برای اخلال در سامانه های راداری تا کارایی آن ها کاهش یابد. این اخلالگر در رادار سامانه پدافندی و جنگنده ها و ناوها عمل اخلال را انجام می دهد و سبب می شود که کارایی سامانه راداری دشمن کاهش یابد و یا دچار مشکل اساسی در عملیات جستجو و رهگیری کند.

این سامانه دارای توانایی جستجوی رادارها در باند S می باشد و رادارهای موجود در منطقه جلوی خود را در دسته بندی و آشکار می نماید و سپس بر روی رادار مورد نظر به صورت انتخابی و یا خودکار قفل می نماید. بعد از قفل روی هدف، اطلاعات لازم جهت هدف قرار دادن رادار مورد نظر به عملگرها و یا واحد کنترل پهپاد و یا موشک صادر می شود.سامانه جستجوگر ضد رادار شهید محمدرضا دهقان، دو دستاورد جدید علمی سپاه هستند که در این کنگره از آن ها رونمایی شد. این سامانه یک جستجو گر (سیکر) ضد رادار باند S مناسب برای انواع پهپادها و موشک های ضدرادار می باشد.

پاد اخلالگر و جستجوگر ضدرادار


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :