Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 266336
تاریخ انتشار : 2 اسفند 1398 22:18
تعداد بازدید : 36

رشد اقتصادی ایران براساس آمار های جهانی مثبت شد

رئیس سازمان برنامه و بودجه از مثبت شدن رشد اقتصادی کشور براساس آمار های جهانی خبر داد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آقای محمدباقر نوبخت گفت: خوشبختانه براساس آمار های صندوق بین المللی پول و بانک جهانی رشد کشورمان در سال ۲۰۲۰ مثبت اعلام شده است.
وی افزود: براساس آخرین آمار های مرکز آمار ایران در یکم اسفند ۹۸ تورم در ماه بهمن هم به صورت نقطه به نقطه و هم به صورت سالانه رو به کاهش بوده است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: هر چند به شرایط مطلوب دست نیافته ایم، اما امیدواریم در سال آینده با همکاری یک مجلس مقتدر آمار ها بهتر شود.
آقای نوبخت با اشاره به این که متأسفانه پس از تحریم های مجدد و تشدید آن ها به اقتصاد کشور شوک وارد شد، افزود: خوشبختانه اکنون از این شرایط عبور کرده ایم و شرایط اقتصادی کشور رو به بهبود است.
وی درباره بیماری کرونا نیز گفت: به آقای دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی که خود از همکاران سازمان برنامه و بودجه بوده است اطلاع دادیم که هر میزان اعتبار لازم باشد به منظور تجهیز، پیشگیری و مقابله با این بیماری در اختیار قرار می دهیم، زیرا این موضوع جان مردم است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: همان گونه که از ابتدای امسال تاکنون ۱۸ هزار میلیارد تومان برای جبران خسارت های ناشی از سیل در کشور هزینه کرده ایم در این زمینه نیز هزینه می کنیم.
آقای نوبخت گفت: خوشبختانه پیش از این وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی تجهیزات و اقدمات لازم برای پیشگیری و مقابله با کرونای جدید را آماده کرده بود.
وی افزود: دولت به صورت ویژه از این موضوع حمایت خواهد کرد و دیشب در ستاد اقتصادی گروه ویژه ای به منظور بررسی ویژه این موضوع تشکیل شد که نخستین جلسه آن نیز برگزار شد و این ستاد ویژه در کنار ستاد فعال در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی فعالیت می کند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه که پس از انداختن رأی به صندوق رأی در جمع خبرنگاران حاضر در شعبه سخن می گفت افزود: به عنوان عضو هیأت دولت اعلام می کنم که مجلس و انتخابات فراتر از هر شرایطی به گونه ای توزیع قدرت در ساز و کار نظام جمهوری اسلامی است و مجلس از چنان قدرت ویژه ای برخوردار است که امام (ره) اعلام کرد مجلس در رأس امور است.
آقای نوبخت افزود: مجلس می تواند با همکاری قوه قضائیه و قوه مجریه از نظام جمهوری اسلامی ایران محافظت کند و همان گونه که در ۴۱ سال گذشته دشمنان نا امید شده اند و به اهدافشان دست نیافته اند همچنان نیز از نظام جمهوری اسلامی ایران نا امید شوند هر چند از اراده شان برای دشمنی با نظام جمهوری اسلامی کاسته نشده است، اما می توانیم با همکاری سه قوه این فشار ها را کم کنیم.
وی گفت: اکنون که وارد سومین سال تحریم های بی سابقه در تاریخ شده ایم با مقاومت می توانیم شرایط را همان گونه که در گذشته بوده است حفظ کنیم.

نوبخت


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :