Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 266384
تاریخ انتشار : 3 اسفند 1398 21:59
تعداد بازدید : 39

ایران در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر جهان

نشست بین المللی مبارزه با مواد مخدر با حضور رؤسا و مقامات ارشد پلیس ۵۷ کشور جهان و رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی کشورمان در رم برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، رؤسای پلیس مبارزه با مواد مخدر جهان برای تبادل اطلاعات و تجربیات در رم پایتخت ایتالیا گردهم آمدند. در این نشست بین المللی، سردار مسعود زاهدیان رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی کشورمان در صدر هیأتی حضوری فعال دارد.

سردار زاهدیان در حاشیه این نشست گفت: همان طوری که در نشست اعلام کردم، امروز جمهوری اسلامی ایران جهاد بزرگی را علیه مواد مخدر انجام می دهد و از انتقال آن به سایر کشورها جلوگیری می کند. رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی کشورمان افزود: ما سال های گذشته در این راه بیش از ۳۸۰۰ شهید و دوازده هزار جانبار داشته ایم.

رئیس پلیس ایتالیا و تعداد دیگری از مقامات ایتالیایی حاضر در این نشست، از ایران به عنوان سدی در مبارزه با قاچاق مواد مخدر در جهان نام بردند.

فرانکو گابریلی، رئیس پلیس ایتالیا گفت: جمهوری اسلامی ایران نقشی بنیادین در مبارزه با قاچاق موادمخدر در سطح بین المللی ایفا می کند و در این راه چندین هزار قربانی داده است.

وی افزود: من اخیراً برای پافشاری بر اهمیت راهبردی مبارزه گسترده ایران با قاچاق مواد مخدر به ایران سفر کردم.

رئیس پلیس ایتالیا اضافه کرد: برای ما همکاری با ایران در این مسیر حائز اهمیت فراوان است.

جوزپه کوکیارا، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ایتالیا نیز گفت: ما از اینکه ایران در این نشست حضور دارد بسیار خرسندیم چرا که ایران نقش بسیار مهمی را در مبارزه با قاچاق مواد مخدر ایفا می کند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ایتالیا تصریح کرد: شخصاً به ایران سفر کردم و از نزدیک شاهد تلاش های گسترده ایران در مبارزه با مواد مخدر به ویژه در نقاط مرزی مشترک با افغانستان بوده ام. وی افزود: ایران سد بزرگی برای جلوگیری از انتقال مواد مخدر به کشورهای اروپایی نیز است.

مقامات پلیس ایتالیا اعلام کردند، که سالهاست در زمینه مبارزه با مواد مخدر با مقامات نیروی انتظامی ایران همکاری نزدیکی دارند.

در این نشست بین المللی دو روزه، رؤسا و مقامات ارشد پلیس ۵۷ کشور جهان حضور دارند.


سردار مسعود زاهدیان


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :