Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 266443
تاریخ انتشار : 6 اسفند 1398 22:49
تعداد بازدید : 85

تولید فرآورده های تزریقی و ملزومات دیالیز دستاوردی از دل تحریم ها

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: دستیابی به دانش فنی و تولید فرآورده های تزریقی و ملزومات دیالیز صفاقی، دستاوردی از دل تحریم ها است.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی سورنا ستاری صبح امروز در مراسم رونمایی از «دانش فنی و تولید فیلم های چندلایه فرآورده های تزریقی و ملزومات دیالیز صفاقی» که با حضور حجت الاسلام احمد مروی، تولیت آستان قدس رضوی و جمعی از مدیران و مسئولان آستان قدس رضوی در محل شرکت داروسازی ثامن برگزار شد، اظهار کرد: حرکت جدید این شرکت داروسازی در راستای خودکفایی البته با حمایت تولیت معزز آستان قدس رضوی حرکتی بسیار ارزشمند است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با تاکید بر این مسئله که برای دستیابی به اهداف عالیه به نوآوری نیاز است، افزود: نوآوری در شرکت هایی بروز و ظهور پیدا می کند که شخص متخصص تمام زندگی، فکر و ذهنش را غرق در حل مسائل و مشکلات مدنظر کند، از همین جهت حاصل نوآوری دستیابی به بازار عظیم تر و پرسودتر خواهد بود.

ستاری با بیان اینکه نوآوری از دل تحریم و سختی به وجود می آید، تصریح کرد: ایران از نیروی انسانی متخصص و با اعتماد به نفس بسیار برخوردار است، از همین رو آستان قدس رضوی با راه اندازی پارک علم و فناوری و مرکز نوآوری می تواند جوانان نخبه استان و شهر خود را برای حل مشکلات خویش جذب و مسیرشان را برای ورود به بازار هموار کند و ما هم آمادگی کمک به شما در این راستا را داریم.

وی ابراز کرد: اکنون غریب به پنج هزار شرکت دانش بنیان و بیش از هزار تیم استارتاپ متشکل از جوانان فعال و تحصیل کرده در سطح کشور وجود دارد که با توجه به مشکلات و نیازهای روز، هر تیم بر روی یک موضوع کار می کنند و اغلب همین شرکت های دانش بنیان و تیم های استارتاپ منشأ نوآوری ها هستند و در عرصه صنعت می توانند برای شما بازار سازی کنند و راه صادرات را بگشایند.

ستاری اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران در سطح منطقه از جنبه پزشکی و بیوتیک بی نظیر است، چرا که اکنون ۶۰۰ شرکت در ایران در حوزه بیوتیک فعالیت دارند و تاکنون حدوداً تولید ۲۲ داروی بیوتیک حاصل تلاش این شرکت ها است، بنابراین باید از این فرصت برای بازار سازی و توسعه داروهای خود در کشورهای همسایه استفاده شود.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با تاکید بر این موضوع که در شرایط کنونی ۵۰ درصد حوزه دانش بنیان مان در حوزه بیوتکنولوژی فعالیت دارند، افزود: توصیه می کنم این شرکت ها به این بازار عظیم ورود و با تلاش مضاعف جای شرکت های بزرگ غربی را بگیرند.


سورنا ستاری


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :