Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 266663
تاریخ انتشار : 18 اسفند 1398 23:20
تعداد بازدید : 117

وقتی ایران یکپارچه برای مهار کرونا قیام کرده است

راه اندازی آزمایشگاه ها، حمایت از شرکت های دانش بنیان، تجهیز سوله ها و اختصاص تخت های بیمارستانی و ... گوشه ای از اقداماتی بوده که برای مقابله با ویروس کرونا صورت گرفته است.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبرنگاران پویا؛ این روزها همه جا صحبت از ویروس کروناست و اخبار ضد و نقیض و بی اساسی در شبکه های اجتماعی فوروارد می شود.

این مسئله هیجان کاذبی را به جامعه تزریق می کند؛ این در حالی است که خطر ویروس کرونا به اندازه ای که در برخی از شبکه های اجتماعی تبلیغ می شود، نیست؛ بهترین راه مقابله با این ویروس، پیشگیری است از طرفی مسئولان مربوطه نیز تمام تلاش خود را برای کنترل و سر و سامان دادن اوضاع به کار گرفته اند؛

در ادامه به برخی از مهم ترین اقداماتی که تا به امروز برای مقابله با کرونا صورت گرفته، اشاره می کنیم:

وزارت بهداشت تاکنون بیش از 30 آزمایشگاه برای تشخیص کرونا راه اندازی کرده است و  در آینده این تعداد به بیش از 100 آزمایشگاه خواهد رسید.

در هفته گذشته مراکز دارویی ــ بهداشتی بیش از 300 هزار لیتر از انواع مواد ضدعفونی کننده را طبق دستورالعمل وزارت بهداشت در اختیار بیمارستان ها و مراکز عمومی قرار دادند؛ همچنین مراکز توزیع دارویی "شستا" در ایام نوروز نیز به ارائه خدمت مشغول اند.

با توجه به ورود ویروس کرونا به کشور در صندوق نوآوری و شکوفایی تصمیم گرفته شد تا این صندوق با استفاده از ابزارها، تسهیلات و خدمات در اسرع وقت و خارج از روال معمول اداری از شرکت های دانش بنیان که به هر ترتیب می توانند در مدیریت و کنترل بیماری کمک کنند، حمایت به عمل بیاورد.

در سطح شهر تهران 110 سوله بحران وجود دارد که این سوله ها غالباً در پارک ها هستند و برای شرایط زلزله و سیل پیش بینی شده اند با توجه به اینکه در حال حاضر کشور در شرایط ویژه قرار دارد، به گفته عضو شورای شهر تهران 8 سوله بحران در کل تهران با پراکندگی مناسب برای این منظور در نظر گرفته شده و تاکنون سه سوله تجهیز شده و 200 تخت در آن مستقر شده اند، به سرعت 5 سوله دیگر تجهیز خواهند شد و برنامه ریزی شده که در مجموع این 8 سوله به 600 تخت بیمارستانی و تجهیزات لازم مجهز شود.

سپاه پاسداران 100 تخت را در بیمارستان رازی گیلان به بیماران کرونا  اختصاص داد و روند احداث بیمارستان صحرایی در لاکان توسط سپاه پاسداران و ارتش آغاز شده است.

فناوران جوان اردبیلی کابینی را طراحی کردند که این کابین در ورودی ادارات، واحدهای عمومی و کارخانجات قرار می گیرد و به این وسیله افراد بعد از ضدعفونی به محیط کار وارد شوند، آزمایش این کابین در خصوص ضدعفونی باکتری نتیجه بخش بوده و دیگر آزمایشات لازم برای سایر نکات نیز انجام می شود.


کرونا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :