Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 266706
تاریخ انتشار : 21 اسفند 1398 23:58
تعداد بازدید : 178

تمجید سازمان جهانی بهداشت از اقدامات ایران در مبارزه با کرونا

سازمان جهانی بهداشت می گوید ایران تمام تلاش خودش را برای مبارزه با ویروس کرونا به کار گرفته است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، سازمان جهانی بهداشت امروز چهارشنبه گفته ایران، علی رغم کمبود تجهیزات نهایت تلاش خودش را برای مبارزه با کرونا به کار بسته است. 

همزمان، نمایندگی سازمان جهانی بهداشت گفته از اقدام ایران در تهیه مراکزی برای پذیرش مبتلایان رو به بهبود تحت تأثیر قرار گرفته است. 

حساب کاربری دفتر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت در مدیترانه شرقی در توئیتر نوشت: «نمایندگی سازمان جهانی بهداشت در ایران از ایجاد مراکز درمانی برای پذیرش مبتلایان رو به بهبود کووید-۱۹ و مبتلایان خفیف در مواقع لزوم تحت تأثیر قرار گرفت.»

ساعاتی قبل تر سازمان جهانی بهداشت رسماً اعلام کرد شیوع بیماری «کووید-۱۹» در دنیا به سطح «همه گیری جهانی» رسیده است. 

همزمان با گسترش ویروس کرونای جدید به بیش از ۱۲۱۰۰۰ نفر در آسیا، اروپا، منطقه غرب آسیا و اکنون بخش هایی از ایالات متحده «تدروس آدانوم»، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت بیماری «کووید-۱۹» را در دسته های بیماری «همه گیر جهانی» قرار داد.

آدانوم در یک کنفرانس خبری در مقر سازمان جهانی بهداشت در ژنو گفت: «در دو هفته گذشته شمار مبتلایان به این ویروس در خارج از چین ۱۳ برابر و شمار کشورهای مبتلا به آن ۳ برابر شده اند.»

وی اضافه کرد: «در روزها و هفته های آینده انتظار داریم شمار مبتلایان، شمار مرگ و میرها و تعداد کشورهای آلوده از این هم بیشتر شوند.» 

جدیدترین آمار نشان می دهد در کل جهان ۱۲۱۷۳۹ نفر تا به حال ویروس کرونا مبتلا شده اند که از میان آنها ۶۶۹۴۳ نفر بهبود حاصل کرده و ۴۳۸۲ نفر جان باخته اند. 

ویروس های کرونا (یا کروناویروس ها) خانواده ای از ویروس ها هستند که باعث ایجاد بیماری هایی در پستانداران و پرندگان می شود.

 این بیماری در انسان، باعث ایجاد عفونت های تنفسی می شود که عموماً خفیف هستند. اشکال نادرتر ابتلا به این ویروس باعث ایجاد بیماری هایی نظیر «نشانگان تنفسی حاد» (سارس)، «نشانگان تنفسی خاورمیانه» (مرس) و «کووید-۱۹» می شوند که می توانند مرگبار باشند.


سازمان ملل


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :