Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 266858
تاریخ انتشار : 29 اسفند 1398 23:19
تعداد بازدید : 25

صادرات ۳ برابری کالای ایرانی نسبت به واردات در اسفند با وجود کرونا

با وجود نگرانیها از فراگیری ویروس کرونا و توقف فعالیت برخی مرزهای کشورمان با همسایگان تجارت خارجی کشور همچنان ادامه دارد و صادرات سه برابر واردات از لحاظ وزنی انجام شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، از آغاز شیوع کویدو19 در کشور و از ابتدای ماه اسفند تا 25 ماه جاری، بیش از هفت میلیون و 73 هزار تن کالا به ارزش دو میلیارد و 237 میلیون و 564 هزار و 418 دلار کالای ایرانی به مقاصد صادراتی از مرزهای باز کشور که عمدتاً دریایی بود صادر شد.

لطیفی سخنگوی گمرک در این رابطه گفت: در رویه واردات نیز در این بازه 25روزه به میزان دو میلیون و 405 هزار تن به ارزش سه میلیارد و 63 میلیون و 955 هزار و 111 دلار کالا وارد کشور شده است.

سخنگوی گمرک ایران ادامه داد: با وجود اینکه در این مدت فعالیت مرزهای زمینی ما با ترکیه و عراق دچار فراز و نشیب شد اما  همچنان صادرات از لحاظ وزنی در این بازه زمانی نزدیک به سه برابر واردات است.

لطیفی در پایان افزود: گمرک ایران ضمن تشکر از تولیدکنندگان و تجار در این شرایط خاص کشور، با همکاری سایر دستگاه ها در حوزه تجارت خارجی، سلامت و مرز درتلاش است تا ضمن توجه به مسائل سلامت کالا به تسهیل تجارت با سایر کشورها به ویژه همسایگان بپردازد.


صادرات


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :