Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 266867
تاریخ انتشار : 1 فروردین 1399 21:38
تعداد بازدید : 26

ضدعفونی معابر ۲۶۰ شهر از سوی ارتش

این رزمایش بزرگ، لبیک به فرمان فرمانده معظم کل قوا به عنوان پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا در گستره کشور است.

امیر سرتیپ کیومرث حیدری روز جمعه در حاشیه بازدید از مراحل کار و اقدام های یگان های نزاجا در مقابله با شیوع ویروس کرونا در استان قم در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به برگزاری رزمایش لبیک یا امام خامنه ای از سوی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: این رزمایش بزرگ، لبیک به فرمان فرمانده معظم کل قوا به عنوان پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا در گستره کشور است. 

فرمانده میدانی اقدامات درمانی و پیشگیری ارتش افزود: در این رزمایش پنج اقدام مشخص را پیش بینی کرده ایم که امروز سومین اقدام را در قم به عنوان یکی از استان های هدف، مورد کنترل و نظارت قرار می دهیم و همین کنترل توسط همه رده های فرماندهی در کل کشور صورت می گیرد.

وی ادامه داد: عمده ترین کاری که پیش بینی کرده ایم؛ در گلوگاه های ورودی شهرهای هدف، مورد تقاضا و مهم است که استقرار یافته ایم و کلیه مسافرانی که از این گلوگاه ها عبور می کنند، خودروهای آنها را ضدعفونی می کنیم.

حیدری اضافه کرد: همچنین سرنشینان خودروها مورد پایش و غربالگری قرار می گیرند و پست های امداد پزشکی در تمام این گلوگاه ها مستقر است که اگر کسی تشخیص داده شد که باید به نخستین مرکز پزشکی منتقل شود، در همان جا، تصمیم مقتضی برای وی گرفته می شود.

وی اظهار کرد: اقدام بعدی، گسترش مکان های سیار پایش و تشخیص است که در کل کشور تاکنون توانسته ایم، بیش از ۳۰۰ پایگاه سیار را ایجاد کنیم که نسبت به تشخیص و پایش این ویروس اقدام نمایند تا از گسترش شیوع ویروس مذکور جلوگیری شود.

وی بیان کرد: اقدام دیگری که پیگیر هستیم، ایجاد مرکزهای نقاهتگاهی است تا امروز در این زمینه نیز موفق بوده ایم که ان شاءالله خبر آن، در بخش های بعدی رزمایش توسط فرماندهان به عرض ملت بزرگوار ایران می رسد.  

حیدری گفت: در گلوگاه های اصلی کنترل ورود به شهرهای هدف، مهم و مورد تقاضا که قم و رشت جزو شهرهای هدف بوده اند، از ابتدا مستقر شده ایم و در ادامه چند استان دیگر بنا بر تقاضای استانداران و ستاد بحران این استان ها به همین شکل مستقر شده ایم.

وی افزود: استان های مورد تقاضا شامل اصفهان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمانشاه، خوزستان و فارس می شود که در مدخل ورودی این استان ها، ایستگاه های تشخیص و پایش به صورت پست های کنترلی ایجاد کرده ایم.  

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگر سخنان خود خاطرنشان کرد: همچنین بالگردهای امدادی هوانیروز در تمام استان های کشور مشغول سرویس دهی هستند.

حیدری با بیان اینکه ارتش در کنار مردم بزرگوار و قهرمان کشور قرار دارد، تاکید کرد: تا ریشه کن کردن ویروس منحوس کرونا در کنار مردم حضور داریم.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می توانند با شماره تلفن های ۳۶۶۲۰۰۲۳، ۳۶۶۲۰۹۹۹، ۳۶۷۰۶۰۳۰ و ۳۶۷۰۴۳۶۸ (با پیش شماره ۰۲۵) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند


کرونا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :