Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 266937
تاریخ انتشار : 4 فروردین 1399 20:38
تعداد بازدید : 26

شرکت تراکتورسازی تبریز الگوی موفق خودکفایی

تراکتورسازی تبریز با تلاش های نیروهای جوان و مهندسان نخبه خود توانسته به خودکفایی بیش از ۹۰ درصدی در تولیدات تراکتور رسیده که با این خودکفایی به جهش تولید رسیده و به سومین خودروساز بزرگ ایران تبدیل شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز ، مقام معظم رهبری در سال های اخیر با تکیه بر اقتصاد مقاومتی، شعارهای اقتصادی را برای دهه اخیر انتخاب کردند که در سال های اخیر از «حمایت تولید داخلی» و «رونق تولید» به شعار امسال که «جهش تولید» است، رساندند و تمام ظرفیت های کشور را برای ده برابر شدن فعالیت در راستای کمک به تولید و ترجمه عملی و میدانی این شعار فراخواندند.

در این راستا شرکت تراکتورسازی تبریز علاوه بر اینکه بر زنجیره تولید مواد غذایی و اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی اثرگذاری قابل توجهی داشته است، در عرصه تولید تراکتور و ماشین آلات وابسته هم با رسیدن به خودکفایی بالا، به جهش تولید دست یافته و تحریم ها را بی اثر کرده است.

علی رغم برخی از خودروسازان، آمریکا به دلیل همین توانمندی ها،تراکتورسازی تبریز را به نام و رسماً در لیست تحریم ها قرار داده ولی مهندسان جوان و نیروی کار توانمند این شرکت توانستند با سربلندی از این مرحله عبور کنند و به جهش تولید دست یابند. جهش تولیدی که این شرکت را به سومین خودروساز بزرگ ایران تبدیل کرده است.

شرکت تراکتورسازی تبریز با مجموع 12 هولدینگ خود، تراکتور را صفر تا صد از ریخته گری قطعات تا موتورسازی و در نهایت مونتاژ تراکتور خودش انجام می دهد و برای قطعه سازان خرد تبریزی اشتغال زیادی ایجاد کرده است.

این روند تولید بیش از 6000 فرصت شغلی ایجاد کرده و حجم عظیمی از قطعه سازان استان را فعال کرده است و به الگویی برای جهش تولید در عرصه صنعت و کشاورزی تبدیل شده است.


تراکتور


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :