Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 266941
تاریخ انتشار : 4 فروردین 1399 23:0
تعداد بازدید : 27

ساخت نخستین محفظه خانگی استریل نوری-گازی ایران

نخستین محفظه خانگی استریل نوری-گازی ایران در مرکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اصفهان ساخته شد.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز اصفهان؛ نخستین محفظه خانگی استریل نوری-گازی ایران در مرکز تحقیقات لیزر و بیوفوتونیک در فناوریهای زیستی دانشگاه آزاد اصفهان ساخته شد.

عضو هیئت علمی گروه مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان)گفت: این محفظه در ورودی منازل مسکونی همچون جاکفشی های آپارتمان قرار می گیرد و افراد پس از خرید روزانه، تمام وسایل خود از جمله دسته کلید، کارت های بانکی را درون این محفظه قرار می دهند تا ویروس کشی و ضدعفونی شود.

فرهاد عظیمی فر افزود: درون محفظه خانگی استریل نوری-گازی، لامپ های مخصوص UV از نوع UVC که تولیدکننده گاز ازن نیز هستند، قرار دارد و به محض بسته شدن کامل در کنترل شونده  از طریق حسگر لامپ شروع به ویروس کشی می کند و در مدت زمان معین وسایل عاری از ویروس می شوند.

عضو هیئت موسس مرکز تحقیقات لیزر و بیوفوتونیک دانشگاه آزاد واحد اصفهان با تأکید بر لزوم استفاده از لامپ های UV در این محفظه گفت : لزوم استفاده از لامپ های UV  ازن آن است که امکان رسیدن نور به مناطق سایه دار  وجودخواهد داشت، بنابراین هیچ قسمتی از وسایل به دور از نور نخواهد بود.

طراح دستگاه درباره نحوه عملکرد محفظه خانگی استریل نوری-گازی افزود: این محفظه مجهز به فیلترهای مناسب و زمان بند برای تعیین مدت زمان خواهد بود و در ابعاد مختلف به منظور مصارف خانگی، مدارس، خانه های سالمندان، آرایشگاه ها و مهدهای کودک به منظور میکروب کشی وسایل بازی کودکان قابل عرضه است.

عظیمی فر گفت: خط تولید این محفظه خانگی تا چند هفته آینده راه اندازی و نمونه های آن در مدت کوتاهی وارد بازار خواهد شد.

نخستین محفظه خانگی استریل نوری-گازی ایران در مرکز تحقیقات لیزر و بیوفوتونیک در فناوریهای زیستی دانشگاه آزاد اصفهان ساخته شد.

عضو هیئت علمی گروه مهندسی پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) گفت: این محفظه در ورودی منازل مسکونی همچون جاکفشی های آپارتمان قرار می گیرد و افراد پس از خرید روزانه، تمام وسایل خود ازجمله دسته کلید، کارت های بانکی را  درون این محفظه قرار می دهند تا ویروس کشی و ضدعفونی شود.

فرهاد عظیمی فر افزود:درون محفظه خانگی استریل نوری-گازی، لامپ های مخصوص UV از نوع UVC که تولیدکننده گاز ازن نیز هستند، قرار دارد و به محض بسته شدن کامل در کنترل شونده از طریق حسگر لامپ شروع به ویروس کشی می کند و در مدت زمان معین وسایل عاری از ویروس می شوند.

عضو هیئت موسس مرکز تحقیقات لیزر و بیوفوتونیک دانشگاه آزاد واحد اصفهان با تأکید بر لزوم استفاده از لامپ های UV در این محفظه گفت: لزوم استفاده از لامپ های UV ازن آن است که امکان رسیدن نور به مناطق سایه دار وجودخواهد داشت،بنابراین هیچ قسمتی از وسایل به دور از نور نخواهد بود.

طراح دستگاه درباره نحوه عملکرد محفظه خانگی استریل نوری-گازی افزود: این محفظه مجهز به فیلترهای مناسب و زمان بند برای تعیین مدت زمان خواهد بود و در ابعاد مختلف به منظور مصارف خانگی، مدارس، خانه های سالمندان، آرایشگاه ها و مهدهای کودک به منظور میکروب کشی وسایل بازی کودکان قابل عرضه است.

عظیمی فر گفت:خط تولید این محفظه خانگی تا چند هفته آینده راه اندازی و نمونه های آن در مدت کوتاهی وارد بازار خواهد شد.


محفظه خانگی استریل نوری-گازی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :