Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 266947
تاریخ انتشار : 5 فروردین 1399 20:59
تعداد بازدید : 93

واحد دوم بخار نیروگاه سیکل ترکیبی قم وارد مدار سراسری برق کشور شد

واحد دو بخار نیروگاه سیکل ترکیبی قم پس از بازدید دوره ای سالیانه به شبکه سراسری برق پیوست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نیرو، تعمیرات و بازدید واحد دوم بخار نیروگاه قم در حالی به دست توانمند کارکنان متخصص نیروگاه سیکل ترکیبی قم انجام شده است که به رغم مشکلات بوجود آمده در کشور در خصوص بحران ویروس کرونا، دو روز پیش از موعد مقرر به شبکه سراسری برق پیوست.

در همین راستا امیری مدیرعامل هلدینگ صبا از شرکت های زیر مجموعه بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، تصریح کرد: در این ایام که کشور عزیزمان با مساله ویروس کرونا در گیر شده است، پرسنل نیروگاه سیکل ترکیبی قم به رغم مشکلات و محدودیت های موجود با جانفشانی و بدون واهمه از وجود این ویروس برای تأمین برق پایدار و رفاه مردم عزیزمان خاضعانه و با دل و جان ایستادگی کرده و همانند مدافعان امنیت و جان مردم در سنگری دیگر به نام نیروگاه همت خود را به کشور و نظام اسلامی ثابت کردند.

وی با بیان اینکه تمامی تجهیزات اصلی واحد بخار اعم از پمپ ها، الکتروموتورها، ژنراتور، ترانس ها و تجهیزات کنترل و ابزار دقیق با دقت بالا مورد بازدید دوره ای پیشگیرانه قرار گرفته اند، اظهار داشت: تمام مراحل این بازدید توسط متخصصان و مهندسان داخلی انجام شده و تمامی تجهیزات مورد نیاز برای این بازدید نیز از داخل کشور تأمین شده است.

مدیرعامل هلدینگ برق و انرژی صبا با بیان اینکه این تعمیرات به منظور آمادگی هرچه بیشتر نیروگاه های وابسته به بنیاد مستضعفان برای پیک ۹۹ انجام شده است، خاطرنشان کرد: با ورود این واحد، توان شبکه به میزان ۱۰۰ مگاوات افزایش یافت.

نیروگاه سیکل ترکیبی قم به عنوان یکی از مهمترین نیروگاه های وابسته به بنیاد مستضعفان در کشور، با چهار واحد گازی و دو واحد بخاری توان تولید نامی ۷۱۴ مگاوات را دارا است.


نیروگاه سیکل ترکیبی قم


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :