Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 266951
تاریخ انتشار : 5 فروردین 1399 22:15
تعداد بازدید : 90

روحانیون در میدان خدمتگزاری به مردم حاضرند

امام جمعه بخش مرکزی یزد گفت:یکی از وظایف روحانیت به ویژه در شرایط فعلی حضور در میدان خدمت گذاری به مردم است و این قشر کما فی السابق در این عرصه تلاشگر هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از یزد آیت الله سید محمدکاظم مدرسی بابیان این مطلب که در شرایطی فعلی یکی از وظایف روحانیت حضور در میدان خدمت گذاری به مردم است و این قشر کما فی السابق در این عرصه تلاشگر هستند اظهار داشت: در شرایط کنونی تک تک آحاد جامعه نسبت به کمک به یکدیگر وظیفه دارند و این وظیفه در این شرایط که برخی از اقشار جامعه دارای درآمد روزانه به دلیل بروز بیماری کرونا مجبور به خانه نشینی بوده و فاقد درآمد هستند سنگین تر است.

امام جمعه بخش مرکزی یزد افزود: پیک موتوری ها،دست فروش ها،دوره گردها،کارگران روزمزد و کارگران خانگی و ساعتی نظیر کارکنان هتل ها،رستوران ها،خدمتگزاران مجالس سیدالشهدا(ع) بخشی ازاین دست افراد هستند که در این ایام هیچ گونه حامی مالی نداشته و روحانیت و طلاب وظیفه دارند با شناسایی آنان کمک های مردم و خیرین را به دست این اقشار برسانند.

وی تصریح کرد: ما در بخش مرکزی یزد با کمک سپاه پاسداران و در بازار یزد حوالی مسجد فرت باهمت بازاریان اقدام به دستگیری از این افراد کردیم و اگر به هر فردی هفتگی 200 هزار تومان کمک نقدی یا معیشتی کمک شود می توان بخشی از نیاز این قشر را برطرف کرد.

وساطت روحانیت برای بخشودگی  اجاره بهای کسبه

مدرسی در بخش دیگری از سخنانش از وساطت روحانیت برای بخشودگی  اجاره بهای کسبه خبر داد و گفت: یکی از اقشار آسیب پذیری که چندان دیده نمی شوند مغازه داران و صاحبان کسب وکار به ویژه کاسب کاران محلات و کوچه پس کوچه ها هستند که در این ایام مغازه خود را تعطیل کرده و باید ماهیانه اجاره بها نیز پرداخت کنند از همین رو بر آن شدیم تا با میانجیگری بین صاحبان مغازه و مستأجران بتوانیم دغدغه  کسبه را نسبت به اجاره بها کاهش دهیم.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان یزد در پایان از مشارکت خیرین و بازاریان یزد در کمک به بیمارستان های درگیر با کرونا قدردانی کرد و ابراز داشت: در این مدت اخیر اصناف و بازاریان یزدی با همراهی اتحادیه های خود مبلغ 500 میلیون تومان به بیمارستان های استان که در خط مبارزه با کرونا هستند کمک مالی کردند.


کرونا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :