Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 266952
تاریخ انتشار : 5 فروردین 1399 22:24
تعداد بازدید : 90

کارگاه تولید لباس ایزوله در گچساران راه اندازی شد

بانوان شاغل در شبکه بهداشت و درمان صنعت نفت شهرستان گچساران برای پیشگیری از ویروس کرونا به تولید و دوخت لباس مخصوص حفاظت در مقابل کرونا و ماسک ۶لایه با هدف استفاده کادر درمانی مراکز درمانی خود اقدام کردند.

رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت گچساران روز سه شنبه  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت : یکی از اصلی ترین مشکلات برای مقابله با ویروس کرونا کمبود تجهیزات و وسایل بهداشتی است که برای حل این مساله کارگاه تولید لباس مخصوص حفاظت در مقابل کرونا و ماسک در بیمارستان بعثت صنعت نفت راه اندازی شده است.

محمد محمدی افزود : روزانه ۲۰۰ عدد ماسک و ۱۵ عدد لباس یکپارچه ایزوله ضد نفوذ چند بار مصرف آنتی باکتریال مناسب (نانویی) مخصوص کادر مقابله با کرونا در این کارگاه تولید ، پس از اتوکلاو  Autoclave  ( استریل کردن ) میان کادر درمانی مراکز درمانی بهداشت و درمان صنعت نفت گچساران توزیع می شود.

وی اظهار داشت : از نخستین ساعت های اخطار شیوع کرونا در کشور ، مراکز درمانی بهداشت و درمان صنعت نفت گچساران نیز همچون سایر مراکز درمانی اقداماتی با هدف کنترل و جلوگیری از سرایت این ویروس انجام داده اند.

وی افزود : کارگاه تولیدی لباس یکپارچه ایزوله ضد نفوذ چند بار مصرف آنتی باکتریال مناسب (نانویی) و ماسک ۶ لایه در بیمارستان بعثت صنعت نفت به همت بانوان شاغل در بهداشت و درمان صنعت نفت گچساران و تعدادی بانوی داوطلب به صورت خودجوش و رایگان راه اندازی شده است.

رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت گچساران تلاش بانوان در شرایط کنونی را جهاد برای نجات جان انسان ها و معامله با خداوند دانست و گفت :این کارگاه در ۲ شیفت مشغول به فعالیت است.

 در حال حاضر ۱۳ هزار نفر زیر پوشش بهداشت و درمان صنعت نفت گچساران قرار دارند.

پیش از این دانشجویان دانشگاه آزاد گچساران نیز با اقدام برای تولید ژل شست و شوی دست در تامین اقلام بهداشتی پیشگیری از ویروس کرونا سهیم شده بودند.

خیران نیز با مشارکت چند پزشک کارگاه تولید ماسک در شهر دوگنبدان راه اندازی کرده اند.
این خیران با خرید پارچه مخصوص ماسک و با همکاری ۱۰ خیاط در حال تولید ماسک هستند.
ماسک های تولیدی پس از بسته بندی در بیمارستان های بی بی حکیمه(س) و بعثت شرکت نفت استریل و سپس بین مردم توزیع می شود.
محمدی پویا خیر گچسارانی با بیان اینکه در این روزها برخی سودجویان اقلام بهداشتی را احتکار کرده و یا با قیمت چند برابر می فروشند گفت:خرید ماسک برای افراد و خانواده های کم بضاعت کار بسیار سختی است.
این خیر گچسارانی اضافه کرد: همه هزینه خرید پارچه مخصوص ماسک و هزینه تولید توسط خیران تامین شده است و خیاطان هم به صورت رایگان کار دوخت را انجام می دهند.

براساس آخرین آمار تاکنون هشت نفر در شهرستان ۱۲۶ هزار نفری گچساران  در جنوب کهگیلویه و بویراحمد به بیماری ویروس کرونا مبتلا شده اند.


کرونا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :