Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 266955
تاریخ انتشار : 5 فروردین 1399 22:53
تعداد بازدید : 102

کیت های تشخیص کرونای ایرانی ساخته شد

مدیر توسعه کسب و کار شرکت دانش بنیان پیشتاز طب از تولید ۸۰ هزار کیت تشخیص کرونا در خط تولید این شرکت خبر داد و گفت: امروز هزار کیت را میان آزمایشگاه ها توزیع کردیم.

آقای وحید یونسی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما با اشاره به تولید هفته ای ۸۰ هزار کیت تشخیص کرونا در خط تولید این شرکت افزود: از یک ماه قبل که شیوع بیماری کرونا در کشور آغاز شد این شرکت که از مجموعه مراکز دانش بنیان است کار تحقیق و توسعه را برای تولید کیت تشخیص شروع کرد.

وی گفت: شرکت دانش بنیان پیشتاز طب که دارای سابقه ۲۱ ساله در فعالیت های علمی است برای مبارزه با ویروس کرونا با استفاده از زیرساخت های مورد نیاز و همچنین با توجه به فراخوان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اقدام به تولید کیت تشخیص کرونا کرد.

آقای یونسی تصریح کرد: در ادامه تلاش های این شرکت در روند تولید کیت تشخیص کرونا ویروس خوشبختانه هفته گذشته با آزمایشات کنترل کیفی بر روی دستگاه ها یا کیت های تشخیص، تائیدیه وزارت بهداشت را دریافت کردیم.

وی ادامه داد: با دریافت این تائیدیه، بخشی از خط تولید این شرکت را از ابتدای هفته گذشته به تولید انبوه کیت تشخیص کرونا اختصاص دادیم که اکنون توانایی تولید ۸۰ هزار کیت تشخیص ویروس کرونا را در شرایط استاندارد کشور داریم که از نظر هزینه، این تولیدات داخلی از نمونه وارداتی قیمت پایین تری دارد.

مدیر توسعه کسب و کار شرکت دانش بنیان پیشتاز طب اضافه کرد: از امروز توزیع کیت های تشخیص کرونا به آزمایشگاه های دارای مجوز و تحت پوشش وزارت بهداشت با تعداد ۱۰ هزار عدد را آغاز کردیم و این کیت های تشخیص را به حدود ۱۰۰ آزمایشگاه تحویل دادیم.


کرونا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :