Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 266960
تاریخ انتشار : 6 فروردین 1399 23:40
تعداد بازدید : 67

پیشکسوتان سپاه مازندران خط مقدم کمک به بیماران کرونایی

با گذشت بیش از یک ماه از شیوع ویروس کرونا در کشور، سپاه کربلای مازندران به همراه لشگر غیور ۲۵ کربلا در تلاش برای شکست کرونا ویروس در استان هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، مازندران از حدود بیش از یک ماه گذشته درگیر شیوع ویروس کرونا شده است. این استان گردشگرپذیر امسال برای نخستین بار در صده اخیر میزبان مسافران نبوده و از آنان خواسته شده تا به استان سفر نکنند ولی متاسفانه تعداد کثیری از این افراد بدون توجه به توصیه های بهداشتی به مازندران سفر کردند.

به واسطه بالا بودن سطح شیوع ویروس کرونا، نیروهای جان برکف سپاه کربلا و بسیجیان اقشاری به همراه پیشکسوتان بسیجی به جنگ با کرونا ویروس آمده و جهادی در خط مقدم خدمت رسانی به مردم استان هستند.

یکی از اقدامات موثر نیروهای بسیجی و سپاهی لشگر 25 کربلای مازندران در این روزها، برپایی رزمایش بیولوژیک در استان بوده است. این رزمایش دفاع بیولوژیک با نام شهدای عرصه سلامت در مازندران برگزار شده است.

رزمایش مدافعان سلامت با هدف خدمت به مردم در مقابله با ویروس کرونا به صورت جامع و تکمیلی با بکارگیری افراد متخصص و امکانات گروه 24 بعثت نیروی زمینی سپاه ، پادگان المهدی (عج) بابل و با نظارت قرارگاه غدیر شمال و سپاه کربلا مازندران در شهرستان ساری در حال انجام است.

در این رزمایش لشکر همیشه پیروز و قدرتمند 25 کربلا مازندران، چهار آمبولانس از بهداری رزمی لشکر برای خدمت رسانی به مردم اعزام کرد و با هماهنگی سپاه کربلا مازندران بسته های حمایتی اقلام بهداشتی که شامل مواد ضدعفونی کننده، ماسک و دستکش است بین مردم در حال توزیع است. برپایی چهار چادر غربالگری تست کرونا که اقدام به تب سنجی، شناسایی بیماران مبتلا به ویروس کرونا و انتقال مبتلایان برای درمان به بیمارستان می کند از دیگر اقدامات لشکر عملیاتی 25 کربلا مازندران در این رزمایش  است.

سردار احمد برسلانی، فرمانده لشکر عملیاتی 25 کربلا مازندران در این باره گفت: با شیوع ویروس منحوس کرونا در مازندران، گردان های امام حسین (ع) لشکر عملیاتی 25 کربلا به همراه سپاه نواحی شهرستان ها مشغول به خدمت در بخش ضدعفونی کردن معابر، مکان های مهم و پرتردد، بیمارستان ها ، بازارها، ترمینال ها، پمپ بنزین ها و تمامی اماکنی که احتمال آلودگی وجود داشت حضور یافته و اقدام به رفع آلودگی کردند.

وی با اشاره به اینکه گردان های جنگ نوین لشکر عملیاتی 25 کربلا مازندران به همراه بسیجیان مخلص با در اختیار داشتن ماشین آلات و تجهیزات گندزدایی و ضدعفونی در 14 شهرستان حضور داشتند، خاطر نشان کرد: بسیجیان تخصصی آموزش لشکر عملیاتی 25 کربلا مازندران ضمن حضور در بیمارستان ها و خدمت در آی سی یوها،در آرامستان ها هم به کفن و دفن افرادی که به رحمت خدا رفتند مشغول به خدمت و کمک بودند.

فرمانده لشکر عملیاتی 25 کربلا مازندران با اشاره به اینکه تا کنون با کمک خیرین 171 هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده توسط گردان های امام حسین (ع) و گردان های تخصصی لشکر عملیاتی 25 کربلا مازندران مصرف شده است، افزود: تا کنون به تعداد 2500 ماسک و همچنین بسته های کمک معیشتی بین مردم توزیع شده است که در مجموع فعالیت لشکر همیشه پیروز و قدرتمند 25 کربلا مازندران سه هزار و 200 نفر روز بوده است.

پیشکسوتان جهاد و شهادت در میدان دفاع از سلامت

پیشکسوتان دوران دفاع مقدس، پیشکسوت مبارزه با کرونا هم شدند، همان هایی که در جنگ تحمیلی و در بخش بهداری سپاه به مداوای مجروحین جنگی می پرداختند. امروز هم برای پرستای و مراقبت از بیماران کرونایی دوباره روپوش پرستاری را روی لباس خاکی شان پوشیدند.

رزمندگانی که دوران جوانی شان را زیر موشک باران و خمپاره های دشمن، پیرکردند و در خط مقدم جنگ مردانه ایستادند تا یک وجب از خاک میهن به دست اجنبی نیفتد، حالا در دوران بازنشستگی بازهم وارد میدان رزم شدند آن هم میدان مبارزه با کرونا ویروس تا یک تار مو از سر سلامت مردم کم نشود.

رئیس سازمان بسیج پیشکسوتان استان مازندران از بکارگیری 250 نفر از پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت برای مبارزه با کرونا خبرداد و گفت: با توجه به فراخوانی جامعه پزشکی و حوزه سلامت، استقبال پیشکسوتان در این عرصه چشمگیر بود.

سرهنگ یوسفی با اعلام اینکه 40 داوطلب رشته پرستاری دوران دفاع مقدس دوره ویژه مقابله با کرونا و چگونگی مراقبت از بیماران کرونایی را آموزش دیده اند، گفت: آماده سازی نقاهتگاه 00 تختخوابه بیماران کرونایی در سالن مخابرات شهرستان بابل اقدامی بود که پیشکسوتان عزیز ما کمک رسانی کردند.


کرونا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :