Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 266966
تاریخ انتشار : 8 فروردین 1399 0:4
تعداد بازدید : 83

۸۵ درصد مردم جنوب کرمان غربالگری سلامت شدند

رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت از غربالگری سلامت ۸۵ درصد جمعیت هفت شهرستان جنوبی استان کرمان خبر داد.

اصغر مکارم روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: تاکنون حدود ۸۵۰ هزار نفر از مردم جنوب کرمان به صورت حضوری و غیرحضوری غربالگری کرونا شد.

وی اظهار داشت: کنترل بیماری کرونا در جنوب کرمان دستاورد همکاری و همدلی تمامی مسوولان منطقه است.

وی با بیان اینکه حدود یک هفته است که مورد مثبتی از کرونا در منطقه ثبت نشده، تصریح کرد: مواردی هم که مثبت بودند هیچ یک از اعضای خانواده آن ها مبتلا نشده اند که این نتیجه همکاری مردم است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با بیان اینکه نباید کنترل بیماری در منطقه، ما را مغررو کند تا اقدامات لازم را ادامه ندهیم، بیان داشت: ما مکلف به حفظ وضعیت موجود هستیم لذا فضای موجود باید حفظ و خانواده ها احساس کنند، خطر جدی است. 

وی به فصل برداشت محصولات کشاورزی اشاره کرد و گفت: تردد خودروهای سنگین در منطقه در مقایسه با آمار کشوری قابل توجه است که همکاران حوزه سلامت باید با حساسیت بیشتری نظارت کنند.

وی ادامه داد: نهادهای مربوطه در کنترل و ضدعفونی کامیون ها همکاری لازم را دارند که شرایط قابل قبولی در کنترل بیماری را شاهد باشیم.

مکارم با ابراز خرسندی از حساسیتی که در مردم منطقه ایجاد شده، افزود: طرح بسیج ریشه کنی و کنترل ویروس کرونا با همکاری بسیج و نهادهای دیگر در حال انجام بوده لذا این همکاری جای قدردانی دارد.

وی اظهار داشت: در سیل اخیر شهرستان رودبارجنوب، فضایی برای ترددهای غیرقابل کنترل ایجاد شده که نگران کننده بوده چراکه بازار این شهر باز است لذا اگر این وضعیت کنترل نشود شرایط سخت خواهد شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت ادامه داد: در چنین شرایطی، ویروس قابل کنترل نخواهد بود چون جدای از سیل گرفتاری دیگری برای مردم ایجاد می شود.

 وی با بیان اینکه باید اقدامات پیشگیرانه در رودبار جنوب با حساسیت بیشتری انجام شود تصریح کرد: کمک های مردمی به سیلزدگان به نحوی توزیع شود که موجب تجمع افراد نشود. وی عنوان داشت: مردم و مسوولان باید تا رفع موج بعدی کرونا که احتمالا تا اوایل اردیبهشت ماه ادامه داشته باشد، مشارکت لازم در کنترل بیماری را داشته باشند تا زحمات انجام شده به هدر نرود.

هزار و ۵۳۶ بیمار مبتلا به بیماری های حاد تنفسی از ابتدای اسفندماه سال گذشته تاکنون در بیمارستان های استان کرمان بستری شدند و از این تعداد ۹۸۷ مورد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا بوده اند.

تعداد بیماران مبتلا به ویروس کرونا در این استان به ۲۰۲ نفر رسیده است.


کرونا


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :