Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 266997
تاریخ انتشار : 10 فروردین 1399 20:35
تعداد بازدید : 66

واحد قائمشهر سومین دانشگاه آزاد کشور در رتبه بندی سایمگو شد

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم شهر عنوان کرد که این دانشگاه براساس ارزیابی سال ۲۰۲۰ SCImago در رتبه بندی دانشگاه های آزاد اسلامی در رتبه سوم کشور قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائمشهر، پایگاه رتبه بندی «سایمگو» برترین دانشگاه های جهان در سال ۲۰۲۰ را معرفی کرد، در این رتبه بندی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم شهر در رتبه سوم دانشگاه های آزاد اسلامی ایران قرار گرفت.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم شهر در این باره گفت: پایگاه رتبه بندی جهانی «سایمگو» به عنوان یکی از شاخص ترین و معتبرترین پایگاه های رتبه بندی جهان و همچنین یکی از منابع معتبر ارزیابی علمی و پژوهشی، دانشگاه ها و مؤسسات تحقیقاتی دنیا نتایج ارزیابی خود را در سال ۲۰۲۰ اعلام کرد.

میرامید هادیانی اظهار کرد: به همت اعضای هیات علمی این دانشگاه و همچنین راهبردها و استراتژی های عملیاتی طراحی شده برای دانشگاه، با تلاش بخش های پژوهشی، فناوری اطلاعات و روابط عمومی، بر مبنای رتبه بندی SCImago در سال ۲۰۲۰، دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم شهر با هفت پله صعود از رتبه ۵۳ به رتبه ۴۶ بین دانشگاه های ایران ارتقا یافته و بین دانشگاه های آزاد اسلامی که در سال گذشته رتبه هشتم را داشت، امسال بعد از واحد خمینی شهر و واحد علوم تحقیقات به رتبه سوم دست یافت.

وی ادامه داد: در شمال کشور (گلستان، گیلان و مازندران) بعد از واحد قائم شهر، واحد لاهیجان با رتبه ۵ بین دانشگاه های آزاد و رتبه ۵۱ بین دانشگاه های ایران و سپس واحد ساری با رتبه ۱۰ بین دانشگاه های آزاد و رتبه ۶۲ بین دانشگاه های ایران رتبه بندی شده اند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم شهر افزود: این واحد دانشگاهی سال ۱۳۹۸ زیرساخت های مناسبی برای ارتقای علمی خود ایجاد کرد تا بتواند در برنامه ای منسجم به اهداف دانشگاه در خصوص جذب دانشجوی اشتغال محور و آموزش مهارت محور به دانشجویان در کنار ساماندهی امور آموزشی و پژوهشی، دست یافته و گام مؤثری در سال پیش رو برداشته و قول داد آثار آن در منطقه مشهود خواهد بود.

هادیانی گفت: شروع به کار مرکز آموزش های مهارتی این واحد دانشگاهی که مجوز آن در سال ۱۳۹۸ گرفته شد، در کنار برنامه مدون ارتقای کمی و کیفی به کارگیری آزمایشگاه ها، کارگاه ها و زیرساخت های کشاورزی و منابع طبیعی این واحد در افزایش سطح مهارتی دانشجویان یکی از برنامه های راهبردی این واحد دانشگاهی است.

به گفته وی، افزایش ۱۱ برابری درآمدهای غیرشهریه ای یکی دیگر از دستاوردهای دانشگاه در سال ۱۳۹۸ بوده که نشان می دهد در سالی که گذشت، ضمن حمایت از صنایع راکد منطقه، مراکز تولیدی و هسته های فناور با هدف تحقق شعار سال «حمایت از تولید داخلی» بخش قابل ملاحظه ای از زیرساخت های راکد دانشگاه فعال شده و سبب افزایش تولید و درآمد غیرشهریه ای در خود واحد شده است.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم شهر یادآور شد: کسب رتبه برتر جذب دانشجو با جذب حدود 2هزار و 500 دانشجو در سال ۱۳۹۸، ساماندهی امور آموزشی و پژوهشی، راه اندازی مرکز آموزش های زبان خارجه، مدیریت مؤثر هزینه ها، سامانه نظام پیشنهادات، سامانه ارزیابی عملکرد پرسنل، تلاش برای کنترل معوقات و کاهش هزینه های انباشت، رسیدگی ویژه به امور رفاهی و اقتصادی همکاران در سالی که تحت فشار اقتصادی ناشی از سیاست های دولت بودند، ساماندهی امور اداری از جمله توفیقات این واحد دانشگاهی در سال ۱۳۹۸ است.

هادیانی تشریح کرد: یکی از راهبردهای جدی این واحد دانشگاهی در سالی که گذشت، تأثیرگذاری اجتماعی در شهرستان و استان بوده که شرکت فعال در امور فرهنگی و اجتماعی شهر، کمک رسانی مؤثر در سیلاب ابتدای سیل و مدیریت ستاد بحران در سطح استان، ایجاد اشتغال در سطح شهر به عنوان واحدهای تولیدی خانگی، تشکیل ستاد حضور حداکثری مردم در انتخابات با برنامه هایی در سطح شهر، برگزاری دو مناظره موفق، کرسی های آزاداندیشی روشنگری انقلابی و برگزاری جشن تکلیف سیاسی برای رأی اولی ها و حتی تشکیل ستاد کمک رسانی به امر بیماران کرونایی با تولید ماسک و گان بیمارستانی با همکاری بسیج دانشجویی و تولید الکل ۷۰ درصد طبی از شکر و تفاله نیشکر و در اختیار قراردادن ساختمان مرکز رفاهی به قرنطینه بیماران بهبود یافته نیز گوشه ای از فعالیت های اجتماعی این واحد در سال گذشته بود.

وی یادآور شد: برمبنای امکانات، توانمندی ها، فرصت ها و تهدیدات پیش روی دانشگاه، برنامه ۵ ساله مدیریت دانشگاه تا سال ۱۴۰۴ با جزئیات تدوین شده و در کنار آن برنامه راهبردی سال ۱۳۹۹ نیز تنظیم شد که امیدوارم به همت همکاران خوب و دعای خیر مردم شریف شهرستان قائم شهر تحقق یابند.


واحد قائمشهر سومین دانشگاه آزاد


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :