Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 267013
تاریخ انتشار : 12 فروردین 1399 22:17
تعداد بازدید : 73

تولید بیش از ۵۰ میلیون قطعه لارو کپور در مرکز شهید ملکی اهواز

معاون آبزی پروری شیلات خوزستان گفت: تا آخر اردیبهشت ماه امسال بیش از ۵۰ میلیون قطعه لارو کپور ماهیان در مرکز تکثیر و بازسازی ذخایر ماهیان بومی و گرمابی شهید ملکی اهواز تولید می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، کوروش میرزایی پیش از ظهر سه شنبه در جریان بازدید از مرکز شهید ملکی اهواز اظهار کرد: امروز اولین گروه از مولدین کپور وارد سالن مرکز تکثیر و بازسازی ذخایر ماهیان بومی و گرمابی شهید ملکی اهواز شد و به زودی این مرکز آماده تأمین بچه ماهی مورد نیاز بخش خصوصی به منظور تولید پرورش ماهی در استان خواهد شد.

وی افزود: با توجه به اینکه مرکز تکثیر ماهی شهید ملکی اهواز محل نگهداری و پرورش لارو تولیدی ماهیان بومی از مرکز دشت آزادگان است؛ اقدامات لازم برای تحویل گیری و پرورش لارو بومی قبل از شروع تکثیر مرکز دشت صورت پذیرفته وهم اکنون چهار استخر ۲ هکتاری برای ورود لارو ماهیان بومی (عنزه و برزم) آبگیری شده و از روزهای آتی استخرهای دیگری نیز آبگیری خواهند شد.

معاون آبزی پروری شیلات خوزستان ادامه داد: بر این اساس پیش بینی شده نزدیک به همین تعداد لارو ماهیان بومی به این مرکز وارد و از خردادماه بچه ماهی مورد نیاز منابع آبی و مزارع استان به تعداد ۲۷ میلیون قطعه تا پایان تابستان تحویل داده شود.

میرزایی در پایان بیان کرد: گونه های تولیدی این مرکز شامل انواع بچه ماهی بومی اعم از شیربت، بنی، گطان، عنزه و همچنین کپور معمولی و فیتوفاک و بیگهد و کپور علفخوار است و ضمن اینکه در این مرکز انواع گونه های ماهیان هندی به عنوان ذخایر قابل تکثیر وجود دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، مرکز تکثیر و بازسازی ذخایر ماهیان بومی و گرمابی شهید ملکی در ۲۰ کیلومتری جنوب اهواز در مجاورت روستای بیوض یک واقع شده است.


پرورش ماهی


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :