Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 267047
تاریخ انتشار : 17 فروردین 1399 0:11
تعداد بازدید : 176

تولید نخستین رینگ مسی ۲.۵ متری کشور در اسفراین

تولید رینگ مسی با قطر ۲.۵ متر برای نخستین بار در کشور، توسط صنعتگران بخش خصوصی در اسفراین بومی سازی شد.

مدیرعامل شرکت صنعتی آذین فورج اسفراین روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این قطعه صنعتی که در صنایع معدنی کاربرد دارد به همت صنعتگران این شرکت و بر اساس تفاهم نامه ای با جهاد دانشگاهی تهران در قالب تولید قطعات پروژه های ملی،  برای نخستین بار در کشور تولید شده است.

فرج الله علیزاده بدون اشاره به صرفی جویی ارزی صورت گرفته از این ناحیه افزود: تاکنون این قطعه صنعتی از خارج کشور وارد می شد که با تولید آن در داخل کشور از واردات این قطعه، که در دوران تحریم با مشکلات فراوانی هم صورت می گرفت، بی نیاز شده ایم.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس اعلام جهاد دانشگاهی چند واحد صنعتی معدنی به دلیل نبود این قطعه و موانع موجود بر سر راه واردات آن در آستانه تعطیلی قرار گرفته بود که با تولید آن در داخل، این مشکل برطرف شده است.

علیزاده گفت: تا کنون این شرکت ۵۰۰ نوع قطعه را برای صنایع مختلف کشور تولید کرده که ۴ قطعه آن برای نخستین بار در کشور بومی سازی شده است.

شرکت آذین فورج اسفراین، بزرگترین شرکت بخش خصوصی در استان خراسان شمالی است که ظرفیت تولید سالیانه ۹ هزار تن انواع قطعات صنعتی را دارد.
شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد و با داران بودن ۲ صنعت بزرگ فولاد و لوله گستر و صنایع پایین دست آن، قطب صنعتی خراسان شمالی است.

رینگ مسی ۲.۵ متری


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :