Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 269060
تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1399 23:31
تعداد بازدید : 42

خط تولید دستکش لاتکس «ایران ساخت» شد

دستکش لاتکس از جمله اقلامی است که به دلیل شیوع ویروس کووید 19 تقاضا برای آن در جهان به شکل چشمگیری افزایش یافت. در ایران، با تلاش یک شرکت فناور در مدت زمان بسیار کوتاهی فناوری آن بومی و خط تولید دستکش لاتکس «ایران ساخت» شد.

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محمد نعمتی مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان گفت: این شرکت علاوه بر طراحی، ساخت و فروش خط تولید ماسک، خود نیز راساً اقدام به تولید و عرضه ماسک کرد. همچنین طراحی و ساخت خط تولید دستکش لاتکس از جمله دیگر اقداماتی است که برای تامین اقلام مورد نیاز جهت مقابله با کرونا در این شرکت انجام گرفت.

وی افزود: با توجه به فوریت و نیاز کشور به این محصول، بلافاصله یک خط تولید دستکش لاتکس که از 5 سال پیش در کشور وجود داشت و استفاده نشده بود، مطابق با نیاز و فناوری روز، به روزرسانی شد. هم زمان واحدR&D شرکت که از جوانان متخصص تشکیل شده است، به صورت شبانه روزی بر روی ساخت یک خط تولید کاملاً ایرانی، دستکش لاتکس  نیز کار کرد.

نعمتی در ادامه افزود: خوشبختانه موفق شدیم با کمک این جوانان پر تلاش، تمام فرایندهای مربوط به طراحی و ساخت خط تولید دستکش لاتکس را در داخل کشور انجام دهیم و این خط تولید ساخته شد.

وی در ادامه با توجه به افزایش جهانی تقاضا برای این محصولات گفت: گام بعدی تامین مواد اولیه تولید این نوع از دستکش است، در این راستا شرکت با دو تن از اساتید برجسته شیمی در کشور وارد همکاری شده است و به زودی شاهد ساخت کامل مواد اولیه مورد نیاز دستکش لاتکس در داخل کشور خواهیم بود.

نعمتی صادرات را دیگر هدف گذاری شرکت عنوان کرد و افزود: با توجه به حمایت های صادراتی تخصیص یافته از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در صورت تامین نیاز داخل این ظرفیت و توان وجود دارد که محصولات شرکت در این حوزه به مصرف کنندگان خارجی نیز عرضه شود. در این زمینه نیز از هم اکنون تقاضاهای بین المللی قابل توجهی برای خرید محصول به دفتر فروش شرکت واصل شده است.


دستکش لاتکس


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :